Tofu


Tofu je bonusová postava v Resident Evil 2, kterou získáme dohráním 4th Survivor režimu s agentem Hunkem. Jde vlastně o velký sójový sýr, vydávající roztomilé zvuky. Když je zraněný, zčervená, a když je otrávený, zfialový. V bonusu "Tofu Survivor" má pouze nůž a několik léčivých bylin. Příběh tohoto kusu sýra skončí tak, že ho Agent Hunk sní. Alespoň to můžeme vidět na závěrečném obrázku (obrázek vespod).

Původně měl být Tofu také součástí Resident Evil 3: Nemesis, a to nejspíš přímo v The Mercenaries režimu, nebo nějaké odstraněné minihry, protože jeho postava i se zvukovými soubory je obsažena v souborech hry.

Capcom Tofu přidal později také do Resident Evil: The Darkside Chronicles, kde je v tajném scénáři, ve kterém jsou Tofu vaším hlavním nepřítelem. Scénář je to dost těžký, Tofu jsou všude a musíte je co nejrychleji zabíjet, jinak oni zabijí vás.

V Resident Evil remake (a HD Remaster) je easter egg na Tofu, když v laboratořích na počítači, kde je nutné zadat heslo, napíšete "tofu", tak uslyšíte jeden ze zvuků které Tofu vydává.31. října 2015, Ikarus