Morgan Lansdale

Morgan Lansdale Morgan Lansdale je vrchním komisařem a šéfem federální protibioteroristické komise FBC.

V roce 2004 naplánoval posílení své moci a hodlal ukázat světu sílu FBC, a tak se rozhodl v utajení uzavřít dohodu s teroristickou skupinou Il Veltro, kterou vyzbrojil virem T-Abyss. Veltro tak získali možnost zničit plovoucí město Terragrigia, s jehož výstavbou předtím nesouhlasili. Během útoku na Terragrigii teroristé nasadili také biologické zbraně Hunter. Jako demonstraci síly FBC použil Lansdale satelit Regia Solis, který do té doby sloužil pouze k regulaci solárního záření ve městě (Terragrigia je ekologicky zdatné město využívající ve velkém množství pouze solární energie). Pro město to byla poslední kapka jelikož došlo k jeho masivní destrukci.

Několik dní po incidentu, aby se zbavil důkazů, vysílá Lansdale agenty FBC ke zneškodnění teroristů Veltra včetně jejich lídra Jacka Normana, který vlastní nahrávku z jednání s Lansdalem. Při této operaci byla T-Abyss virem napadena mobilní operační centra v podobě tří totožných výletních plavidel - lodí Queen Zenobia, Queen Semiramis, a Queen Dido. V důsledku toho posádka zmutovala v kreatury Ooze. Vůdce Veltra - Norman - a několik dalších členů stačilo nákaze uniknout a ukrývali se ve vraku lodi Queen Dido, která ztroskotala při útoku na Terragrigii. Mezi tím Lansdale napadá protibioteroristickou alianci BSAA a ředitele severoamerického velitelství Clive R. O'Briana ze spolupráce s teroristy.

Situaci ale zachrání agenti Jill Valentinová a Chris Redfield, kteří se dostanou do vraku Queen Dido, získají Normanovu nahrávku a Lansdalea usvědčí ze spolupráce s teroristy Veltro.
Výskyt
Morgan Lansdale Morgan Lansdale Morgan Lansdale Morgan Lansdale Morgan Lansdale Morgan Lansdale