Il Veltro

Il Veltro Il Veltro je bioteroristická organizace, jejíž vůdcem je Jack Norman. Zpočátku šlo pouze o italské uskupení nacionalistů bojujících proti výstavbě samostatného města Terragrigia.

Generální ředitel federální protiteroristické komise FBC - Morgan Lansdale - zahlédl v teroristech Veltra jistou možnost zničení Terragrigie s nutností získat poté takřka neomezené pravomoci. V roce 2004 nechal teroristy vyzbrojit vzorky nebezpečného T-Abyss viru a biologickými zbraněmi Hunter. Ti poté zaútočili na Terragrigii, do níž poslední ránu vnesl sám Lansdale, a to s pomocí satelitu Regia Solis, který dosud sloužil pouze k regulaci solárního záření ve městě (Terragrigia bylo ekologicky zdatné město užívající pouze solární energie). Teroristům byly jakožto mobilní operační centra k dispozici tři totožné výletní lodě, a to Queen Zenobia, Queen Semiramis, a Queen Dido.

Několik dní po incidentu v Terragrigii viděl Lansdale celou situaci jako propagandistický úspěch co se týče úkázání síly FBC. Loď Queen Dido byla zničena a ztroskotala při útocích v Terragrigii. Lansdale začal plánovat likvidaci teroristů aby se zbavil důkazů. Ta proběhla nákazou posádek všech tří lodí T-Abyss virem. Část posádky lodě Queen Dido včetně Jacka Normana však nákaze unikla. Byli ale uvězněni v hlubinách, v místě plavidla které nebylo zatopeno. Když se agenti BSAA Jill Valentinová a Chris Redfield dostávají do vraku Queen Dido, nacházejí PDA s materiály pro usvědčení Morgana Lansdala ze spolupráce s teroristy. Vůdce teroristů - Norman - se infikuje velkým množstvím T-Abyss viru a zmutuje v jedinečnou nadřazenou formu, kterou oba BSAA agenti zneškodní. Smrtí Jacka Normana končí i celá organizace Il Veltro.


Il Veltro