Los Illuminados

Los Illuminados Los Illuminados, v překladu ze španělštiny "Osvícení", je uzavřený španělský náboženský kult existující už několik staletí, a působící v nejmenované španělské horské oblasti.

Velkou roli v tomto kultu hraje parazit známý jako Las Plagas, který byl v této oblasti objeven při dolování. První kastelán, sídlící na tamním hradě ale parazita nechal mimo dosah veřejnosti v podzemních částech hradu, a to pouze pro použití uvnitř kultu. 8. kastelán, Ramon Salazar si říkal, že bylo zločinem ponechat parazita pouze kultu a že jeho předkové by za to měli pykat, a zahájil jeho další těžbu. Vůdce kultu Los Illuminados - Osmund Saddler - začal pracovat na znovuobnovení schopnosti parazita ovládat osoby jím napadené. Povedlo se. parazit byl zpočátku podáván pouze členům kultu při přijímacím obřadu, později ho ale naservírovali všem obyvatelům této lokality. Saddler má schopnost ovládat všechny, kdo mají parazita v těle.

Snem Osmunda Saddlera bylo ovládnutí celého světa s pomocí parazita Las Plagas. To se stalo cílem celého kultu. Prvním plánem bylo, unést dceru prezidenta Spojených států Ashley Grahamovou, podat jí parazita Las Plagas a po jejím návratu domů skrze ní podat Plagas jejímu otci (prezidentu USA), který měl být ovládnut, a Saddler by poté předělal svět k obrazu svému. To se ale díky zásahu vládního agenta Spojených Států Leona S. Kennedyho, který byl do této oblasti vyslán najít Ashley, nezdařilo.


Los Illuminados