Jak vidím Resident Evil v roce 2018

Rok 2017 nám skončil a můžeme se začít zabývat otázkou co přijde letos. Tato novinka je podle mého vlastního názoru, takže mě prosím hned nechytejte za slovo 😁.

Z mého pohledu si myslím že na prvním místě bude Resident Evil 2 remake, který byl oznámen producentem Yoshiaki Hirabyashim už v roce 2015. Nějaké novinky o tomto titulu se můžeme dočkat už v teď lednu, kdy původní RE2 oslaví 20. narozeniny. Dále je dle mého nejpravděpodobnější oznámení třetího Revelations. Možná se vám to nemusí zdát, ale letos v květnu to budou 3 roky od vydání kompletní verze Revelations 2. Tento díl vyšel tři roky po vydání toho prvního v původní podobě pro Nintendo 3DS. Určitě si stojím také za tím, že se v sérii dočkáme něčeho zbrusu nového. Také bych tipoval, ale to už spíš s o dost menší pravděpodobností, že Capcom chystá remasterovanou kolekci obou dílů Outbreak podsérie. Osobně, a to i když zde nejsou žádní z nejpopulárnějších hrdinů série, je považuji za jedny z nejlepších Residentů vůbec.

A teď se vzdálíme od her a podíváme se na postavy. Můžeme snad letos očekávat nějaký velký návrat? Nemusí to být zrovna Albert Wesker, ale co třeba někdo jako je Hunk nebo Nicholai Ginovaef (Zinoviev)? Nezapomeňme že se nevracejí jen záporáci. Co třeba takový návrat Billyho Coena nebo Rebeccy Chambers z RE0 ? Arka Thompsona z RE Survivor, Ashley Graham z RE4 nebo Bruce McGiverna z RE Dead Aim ?