Christine Henry - hlavní padouch Resident Evil: Revelations 2?

Necelý měsíc zbývá do vydání Resident Evil: Revelations 2 a spekulace opět nabírají na váze. Nejrozšířenější diskuzí je ta, kdo bude v Revelations 2 hlavním záporákem. Od producenta Michiteru Okabeho už je delší dobu známo, že je to žena. Žena již známá, její hlas můžeme poznat, ale nikdy nebyla viděna. Známá má být pouze těm, kdo se opravdu hodně věnují Resident Evil sérii. Tato postava má uznávat a praktikovat psychologickou literaturu od českého spisovatele Franze Kafky. Když už jsme nakousli Franze Kafku, tak připomeneme jeho dílo "V trestaneckej kolónii", které se odehrává na francouzském ostrově. Je tak celkem pravděpodobné, že ostrov v Revelations 2 je ve Francii. V diskuzích se také často diskutuje o postavách jako je Annette Birkin, Alexia Ashford, Excella Gionne nebo dokonce i Lisa Trevor. Pokud má ale Capcom zdravý rozum, tak tyto postavy můžeme vynechat, všechny jsou v době kdy se odehrává Revelations 2 totiž po smrti a jejich návrat je nemožný.

A teď k nejpravděpodobnějšímu nepříteli celé hry. Údajným záporákem by mohla být opravdu hodně málo známá postava, kterou je žena jménem Christine Henry, nejspíš ji neznáte ani vy. Tato žena byla zmíněna v dokumentu v RE2 verzi pro Nintendo 64. Dokument uvádí, že Christine byla nemilosrdnou výkonou pracovnicí a bývalou ředitelkou laboratoří Umbrelly ve Francii. Podílela se na vyslání jednotky USS k získání vzorku G-viru z podzemního laboratorního komplexu v Raccoon City, což se povedlo, a jediný přeživší z jednotky - agent Hunk, pravděpodobně tuto kořist doručil. Christine, která je také vědkyní, mohla vyvinout nový nebo vylepšený druh viru.

Christine zapadá do popisu Okabeho asi nejlépe ze všech ostatních postav:

- měla k dispozici G-virus a potřebné vybavení Umbrelly k dalšímu výzkumu
- Christine je francouzského původu, ostrov v jednom z děl Franze Kafky je ve Francii
- má důvod pomstít se Claire za dřívější napadení francouzské pobočky Umbrelly (RE:CVX)
- v drama albu RE2 je možné slyšet její hlas v rádiu, avšak nikdy jsme ji neviděli


Spekuluje se také o tom, že žena v bílém, která je součástí teaser traileru, může být záporákem. Narozdíl od ostatních postav totiž nemá náramek signalizující nákazu a strach, navíc stojí pod hodinami, které vyznačují scénáře Claire a Barryho. O to zvláštnější je, že tato žena ve druhé části s postiženými není, a za mřížemi v pozadí stojí zatmavená osoba, která něco drží.

Postava v pozadí


I když je tu vysoká pravděpodobnost, jde opět pouze o spekulace. Záporákem může být nakonec i někdo úplně jiný, navíc žena z teaser traileru vůbec nemusí být osobou důležitou. Čas ukáže.


Další zajímavou věcí k zamyšlení však je část Barryho scénáře, kde jsou na zdi vylepené plakáty, o to zajímavější že s ruskými texty a fotkou dívky, která nápaditě připomíná Natalii Kordu. Korda je jedno z ruských příjmení. Zarážející také je, že na těchto plakátech je v pozadí věž, která vypadá jako vysoký stožár / věž na ostrově, kde se Revelations 2 odehrává. Má být snad Korda se svými zvláštními schopnostmi novou lidskou rasou, či něčím podobným? Uvidíme...

Plakát« Zpět
Nahlásit chybu ↯ Přesunout nahoru ↑ Nečitelné ➻ Zobrazeno: 5853x
Přidal: Cochrane