Resident Evil: Revelations 2 - pojďme diskutovat


Upozornění: tento článek obsahuje spoilery!


V první epizodě se Claire s Moirou probudí v cele, z níž jsou propuštěny. Na ruce mají náramky, stejně jako všichni další, kdo jsou vězněni na ostrově. Skrze náramky promlouvá žena, kterou je pravděpodobně Alex Weskerová (ta žena v bílém). Říká si "overseer" (dozorce).

Cestou "za svobodou" se setkáme s Ginou Foley, pracovnicí u Terra Save, stejně jako většina vězněných. Gina zemře na následky útoku postiženého.

Ke konci první části 1. epizody Claire s Moirou dojdou k vysílací věži, odkud se snaží přivolat pomoc, ale marně. Poté se vydají do lokace Vassit, kde podle dozorkyně "život začíná". V této lokaci ostrova se nachází největší symbol hry - zvláštní, vysoká věž, v níž má "dozorkyně" být.

Na ostrov připlouvá Barry Burton, který jde za cílem najít svou dceru Moiru. Namísto toho narazí na záhadnou postavu přibližně 11ti leté dívky jménem Natalia Korda, která se k Barrymu přidá a bude mu pomáhat s hledáním předmětů a upozorňovat ho na nepřátelská monstra.Ve druhé epizodě se trochu přiostřilo. Claire a Moira se připojí ke třem přeživším kolegům z Terra Save, kterými jsou Gabe, Pedro a Neil. Pokud jste hru hráli, nebo viděli videa, pak víte, že Neil je od nich oddělen a připojí se ke Claire a Moiře při útěku z vesnice. Gabe má na starosti starou helikoptéru, do které musíme najít palivo a baterii. Pedro je zase "expert" na drilování zdiva, v domě s cedulí Wossek po útocích postižených ale zmutuje v prvního bosse a drilerem útočí. No a Gabe, toho můžeme na konci Claire scénáře ve 2. epizodě vidět, jak přilétá s již funkční helikoptérou. Nejprve se dozorkyni vysmívá, pomsty se mu však dostane velmi rychle. Náramek ho nakazí, helikoptéra přestane být ovladatelná a zjišťujeme, že z ostrova se jen tak odkráčet nedá. Gabe s helikoptérou havaruje a pravděpodobně zahyne. Někdo během tohoto incidentu stačí unést Natalii, čehož si všimne Moira poté, co Gabe havaruje...o čem diskutovat:

1) Uroboros

Na některých monstrech je poznat, že jsou z viru Uroboros. Mohl snad Urobora dodávat Albert Wesker pro Alex, za cílem výzkumu?2) Monstrum na konci 2. epizody

Je toto monstrum snad boss hry? Může to být matka Natalie? Když vstoupíme za Barryho do věže, všude jsou nápisy "Natalia" a poházené a oběšené panenky. Navíc, toto monstrum Natalii s Barrym z věže sledovalo. Že by to byl "dozorce" je ale snad vyloučeno, toto monstrum sice umí mluvit, ale rozhodně úplně jiným tónem. Toto monstrum je na obrázku vlevo. Na obrázku vpravo je možná stejné monstrum, možná ne, takto ale vypadá docela jako Alex Weskerová, zmutovaná Alex Weskerová. Druhý obrázek je pořízen z traileru na 3. epizodu. Video - závěr 2. epizody s tímto monstrem na konci3) Je Neil Fisher nepřítel?

Natalia má na náramku číslo 9, stejné číslo v pořadí má (měl) Neil u jména Natalie na seznamu na večírku Terra Save, zvláštní ale je, že Natalia by ale asi těžko mohla pracovat v Terra Save, že? Navíc, Natalia, nedlouho poté, co se před těmi šesti měsíci přidala ke Claire a Moiře je, jak sama říká: "zachráněna tím mužem z Terra Save". Navíc, Neil se od Claire a Moiry v 2. epizodě odpojí a půjde vlastní cestou. Jeden z achievementů se získá za to, když s Moirou zabijeme Neila...4) Je Moira po smrti?

Na konci 1. epizody Natalia s bolestmi hlavy Barrymu řekla, že je Moira mrtvá. To, že toto řekla s bolestmi hlavy, připomíná, jako by byla v tu chvíli něčím / někým ovládána a neřekla to z vlastní vůle. Sám si ale myslím, že Moira bude žít, u Residentů nebývá zvykem, že by někdo z hlavních protagonistů zemřel, ale možnost tu je. Piers v RE6 také zemřel. Video - Natalia řekne, že je Moira mrtvá5) Patřil dříve ostrov Sovětskému Svazu?

Na ostrově, zejména v 2. epizodě hry můžeme vidět celou řadu plakátů, obrazů a nápisů, s ruskými texty.6) Kdo je žena na minci?

Při splnění cíle v Raid Mode misích se nám na nějakém místě objeví tato velká mince, s jejíž rozbitím misi úspěšně ukončíme. Z jedné strany je věž, symbol ostrova na kterém hrajeme, na druhé straně je vyobrazena žena. Může jít o Alex, ale také o náhodnou postavu, či snad o něco jiného? Podobnou ženu můžeme vidět na plakátech.7) Věž před a po

Ve Claire scénáři v ep. 1 a 2 je věž celá, přesně tak, jak je vyobrazena i na některých plakátech, na které můžeme cestou k ní narazit. V Barryho scénáři je věž už ale polorozpadlá, je to patrné už z dálky. Je možné, že v další části, kde se už nejspíš Claire s Moirou dostanou do této věže, u které jsme na konci 2. epizody skončili, proběhne nějaký boj nebo se stane nějaká nehoda. Jak již bylo zmíněno, Barry na ostrov dorazil 6 měsíců poté, co se Moira s Claire snažily spojit a zavolat pomoc přes vysílací věž. Je možné, že k něčemu dojde v průběhu dalších epizod.Přišli jste na něco, co tu nemáme, a co rozhodně stojí za sdílení? Můžete to napsat do komentářů vespod, váš příspěvek bude přidán k článku.

V komentářích můžete rovněž diskutovat nejen o tom, jak by Revelations 2 mohlo pokračovat.« Zpět
Nahlásit chybu ↯ Přesunout nahoru ↑ Nečitelné ➻ Zobrazeno: 620x
Přidal: Admin