Co nám letos může být oznámeno


Rok 2016 má být plný oznámení v souvislosti s Resident Evil. Jaká oznámení to ale budou? - vylepšuje to také 20. výročí série.

Nejprve bych zmínil nové zvěsti o remasteru RE: Outbreak. Jde spíš jen o takové rozšíření předchozí informace. Stále ale upozorňuji, že nejde o nic oficiálního a ani o nic potvrzeného jinou cestou než pouhými texty jednoho člověka na sociálních sítích.

Tento člověk má přezdívku "Hanson Little" a na sociální sítě a fóra - například na Rely On Horror - přispěl před několika měsící tím, že Capcom chystá Resident Evil 6 pro PS4 a Xbox One. Pár týdnů poté se to doslova potvrdilo, když unikly informace z korejské organizace pro hodnocení her, kde hodnotily RE6 právě pro tyto platformy. Oficiální oznámení toho ještě ale nemáme.

Později tento Hanson Little přišel s informací, že se pracuje na remasteru Resident Evil Outbreak. Nyní uvádí, že na remasteringu RE: Outbreak se podílí studio Creazn, které pracuje také na hororu Dollhouse. To prý ve spolupráci s Capcomem začalo s remasteringem už v květnu 2015. Hanson prý studio opustil v prosinci 2015. Prý už mají na 100% hotové scénáře Bellow Freezing Point a Hellfire. Krom toho se také spekuluje, že studio Creazn odložilo hororový projekt I-NFECTED, a soustředí se právě na remastering Outbreaku. Podobně je tomu i u Invader Games, kteří před časem tvořili fanouškovský remake Resident Evil 2, který zrušili když Capcom oznámil vlastní oficiální, a je možné, že se podílí nejen na něm, ale i na Outbreakách v remasteru, jelikož s Capcomem uzavřeli partnerství. Pokud napíšete na oficiální Facebook nebo Twitter Creazn Studia ohledně RE: Outbreak, dostane se vám pouze odpovědi: „Bez komentáře ;-)“

Letos se dočkáme kulatého výročí 20 let existence herní série Resident Evil (1996-2016). Producent Masachika Kawata se před časem nechal slyšet, že Capcom má na tento rok připraveno spoustu nových oznámení, které mají co do činění s Resident Evil.

A co všechno by podle spekulací mohl Capcom letos oznámit? + jakou přibližně šanci v % tomu dáváme my:

- [80%] Resident Evil 4 pro PS4 a Xbox One
- [99%] Resident Evil 6 pro PS4 a Xbox One
- [99%] Resident Evil 7
- [40%] Resident Evil: Outbreak HD pro PS4 a Xbox One ...i pro PC?
- [  1%] Resident Evil: Revelations 3
- [15%] Jiný remaster / remake?
- [70%] Další CGI film Resident Evil
- [  5%] Něco zbrusu nového


20. výročí série připadá na úterý 22. března 2016, což je zanedlouho. Tento den Capcom určitě nepřehlédne, jelikož sami už nějakou dobu spravují web s tímto tématem. Je velice pravděpodobné, že právě v tento den mohou oznámit další nový titul, nebo více titulů.

, Ikarus