Tyrant T-103

Tyrant T-103 Tyranti T-103 jsou prvním masivně vyráběným druhem projektu B.O.W. "Tyrant", spadající pod výzkum korporace Umbrella. Po druhu T-002 Umbrella u T-103 dosáhla toho čeho chtěla, Tyranti T-103 jsou schopné biologické zbraně, které dokáží plnit rozkazy, a proto také Umbrella tyto Tyranty začala masivně vytvářet v podzemních laboratořích na evropském ostrově Sheena Island.


Incident v Raccoon City

V září roku 1998 bylo šest Tyrantů T-103 přepraveno do města Raccoon city během incidentu vypuklém po úniku experimentálních virových látek do stok. Jeden z těchto Tyrantů přezdívaný jako "Mr. X" byl vypuštěn z kapsule pod helikoptérou do raccoonské policejní stanice. Tento Tyrant měl za úkol získat vzorek G-viru z podzemních laboratoří Umbrelly, kam vede cesta i právě z policejní stanice. Ostatních pět Tytantů bylo vysazeno ve spalovně odpadu a mrtvol, jež patří Umbrelle, která zde spalovala především zbytky nelegálního výzkumu. Pětice Tyrantů měla za úkol zneškodnit jednotku americké armády, která spalovnu infiltrovala, a hledá důkazy proti Umbrelle. Tyranti se s jednotkou střetli, nakonec ale prohráli. Mrtvoly vojáků i Tyrantů můžeme vidět na konci RE3: Nemesis. Mr. X se v podzemním komplexu Umbrelly utkal s Leonem S. Kennedym a Claire Redfieldovou, kteří ho porazili. V RE: The Darkside Chronicles skončí po střetu s Adou Wong v lávě, ze které se dostane jako Super Tyrant a porazíme ho na podzemním nádraží, stejně jako v RE2. V RE: Operation Raccoon city se dokonce jeden z Tyrantů promění v Super Spider Tyranta, poté, co ho napadnou a přemůžou pavoučí paraziti Parasite spider. S tímto Tyrantem, který zmutuje do pavoučí formy Tyranta a na zádech mu narostou velké pavoučí nohy, se setkáme na konci Spec-Ops DLC (Dodatek pro RE: Operation Raccoon City), kde s jeho porážkou končí hra.


Sheena Island

Na ostrov Sheena Island se dostaneme v RE: Survivor. Celý tento ostrov je doslova rájem Tyrantů, pokud si vyberete cestu přes nemocnici (na výběr je vždy z několika možných cest). Pokud tak uděláte, budete na Tyranty T-103 narážet skoro pořád až na samý konec hry. V tomto díle ale nemají tak dlouhé životy, jako třeba v RE: Operation Raccoon City a nemutují v Super Tyranty. Ostrov Sheena Island je utajený a celý patří Umbrelle. Kromě jiných zařízení tu najdeme i právě laboratoře, ve kterých se masivně T-103 vyvíjejí. Nemůžeme se tedy divit, že jich je tam tolik. Právě odsud bylo vysláno 6 Tyrantů T-103 do Raccoon City.


Tyrant T-103

Vzhled a formy mutace

V základní verzi jsou oblečeni do speciálního tmavozeleného kabátu s brašnou na opasku, Až na své šedé zbarvení kůže a výšku se podobají normálnímu člověku. Co se týče jejich druhé fáze mutace, jak už jsem psal, mohou zmutovat v Super Tyranty, kteří jsou větší, silnější, rychlejší a na rukou jim narostou obří pařáty. Jsou také nebezpečnější. Ve finále Spec Ops DLC v RE: Operation Raccoon City se dokonce tělo Tyranta T-103 spojí s pavoučími parazity, kteří ho napadnou a přemohou.


Novější modely

Mezi novější modely Tyranta T-103 můžeme zařadit model zvaný Tyrant Ivan. Tito Ivani jsou dva a jsou výtvorem ruského plukovníka Sergeje Vladimira v komplexu Umbrelly na ruském Kavkaze. Ivani se od T-103 liší tím, že jsou inteligentnější, umějí používat zbraně, a jejich schopnosti běhu, boje a vytrvalosti by se dali přirovnávat ke schopnostem Alberta Weskera.


Výskyt
Tyrant T-103 Tyrant T-103 Tyrant T-103 Tyrant T-103 Tyrant T-103 Tyrant T-103 Tyrant T-103
Další videa s T-103: Tyranti T-103 v RE: Survivor