Tyrant T-0400TP


Tyrant T-0400TP je jednou z biologických zbraní projektu Tyrant korporace Umbrella. Model T-0400TP byl vyvinut speciálně k likvidaci Hunterů R, kteří unikli ze svých výzkumných zařízení a začali všechny v komplexu terorizovat.

Vše začíná ve výzkumné budově Umbrelly na okraji města Raccoon city. Vědec Carter a jeho kolegyně Linda dokončují projekt T-0400TP, který je naprogramován tak, aby neútočil na lidi, ale aby pouze likvidoval Huntery R, kteří úspěšně ovládli velkou část budovy a likvidují jí. Vše se zdá být zdařilé. Tyrant opravdu zabijí Huntery. Vy kolem něho můžete běhat jak chcete, můžete do něho střílet a on si z toho nic nedělá, prochází chodbami a vyhledává Huntery. Jenže by to nebyl Tyrant a nebylo by to Resident Evil, aby se něco nestalo a Tyrant nakonec nebyl proti vám. Carter přichází k Lindě stojící u výtahu, kterým hodlají odjet, kdežto k nim přichází Tyrant T-0400TP, který Lindu odhodí do šachty a Cartera zabije. Vy stojíte hned za ním a hned po ukázce musíte sebrat Carterovu kartu od výtahu. Tyrant bude neustále chodit za vámi, jentak se ho nezbavíte. Můžete ho omráčit, ale to jde opravdu těžko.

Když konečně po tolika úsilích vylezete z kanálu a dostanete se přes sklad na jednu z ulic Raccoon city, tak v ukázce uvidíte opět Tyranta, který je zraněný. Začne mutovat. Zmutuje do formy velkého, silného a rychlého Super Tyranta. Tady ho uř je nejlepší omráčit, protože jinak vás pomalu nenechá jít dál. Postupem scénáře se objeví další ukázka, ve které Tyranta T-0400TP pohltí další z biologických zbraní - Nyx, která vzroste v obří monstrum spolu s Tyrantem v sobě.

Než Tyranta pohltí B.O.W. Nyx, utká se s ním také Ada Wong, a to na dálnici.


Výskyt

Resident Evil: Outbreak File #2
Resident Evil: The Umbrella Chronicles


Tyrant T-0400TP Tyrant T-0400TP Tyrant T-0400TP
31. října 2015, Ikarus