Nemesis

Nemesis Nemesis je inteligentní biologická zbraň z řádu Tyrantů vytvářená Umbrellou v evropských laboratořích. Nemesis je určen k plnění rozkazů, vytvořen T-virem a parazitickým organismem NE-α (Nemesis Alpha).

V září 1998 byl projekt Nemesis vyslán do města Raccoon City s cílem najít a zneškodnit zbylé členy speciálního takticko-záchranného policejního sboru S.T.A.R.S. jako pomstu za zveřejnění informací o nelegálních výzkumech Umbrelly a hrůzách v arklayských horách.

Nemesis je takřka nesmrtelný. V průběhu hraní RE3 ho můžeme pouze omráčit. Po prvním souboji na nádvoří hodinové věže byl však Jill Valentinovou zraněn. Později se znovu vrátí (3. forma) a pronásleduje ji až do spalovny odpadu a mrtvol Umbrelly (Dead Factory), kde proběhl zásadní boj mezi ním a Jill. Jeho tělo se po porážce rozpadlo, nakonec se ale ještě jednou vrátil, a to ve své 3. formě. Zmutoval do obřích rozměrů a Jill ho nechala zlikvidovat kolejnicovým magnetickým dělem. Když Jill ze strojovny spalovny odchází, část Nemesisova těla znovu ožívá. Můžete jej rozstřílet magnumkou, nebo prostě odejít.

Co se týče vzhledu, je Nemesis viditělně mnohokrát sešíván, má zašité pravé oko, roztažená ústa, z těla mu trčí fialová chapadla. Oblečen do speciálního černého kevlarového kabátu, černých kalhot, s velkými, těžkými botami na nohou.

Bojuje svými chapadly a také bazookou nebo rotačním kulometem. Ve třetí formě mutace chrlením jedu a kousáním.

Zajímavost: Nemesis je pojmenování pro řeckou bohyni odplaty


Výskyt
Nemesis Nemesis Nemesis Nemesis Nemesis Nemesis Nemesis Nemesis Nemesis