Hunter Gamma


Hunter gamma, s kódovým označením MA-124, je biologická zbraň vytvářená společností Umbrella za účelem výzkumu a vývoje obojživelníků. Jsou nástupcem předchozí, velké, T-virem infikované žáby Lurker, která se ukázala jako neschopná biologická zbraň. Hunter Gamma na tom ale není o moc lépe.

Jejich tělo je modře zbarvené, vyskytují se převážně ve vodě. Druh Gamma byl vyvinut v Evropě, později převezen do Raccoon City. Někteří Hunteři byli umístěni a dále vyvíjeni v podzemní laboratoři raccoonské nemocnice a další na univerzitě. Při získávání vakcíny pro Jill Valentinovou, člen U.B.C.S. Carlos Oliveira nechtěně dva Huntery gamma v laboratoři pod nemocnicí uvolnil. S dalšími se může setkat i Jill v raccoonském parku. Pod raccoonskou univerzitou je jeden Hunter gamma umístěn v prostorách zařízení pro kontrolu a úpravu vody. Tento Hunter také unikne ze své inkubační kapsule, v této části jich ale bude více.

Umbrella vytvářela Huntery gamma do roku 2002, tento rok všechny zbylé Huntery odkoupil jihoamerický miliardář Javier Hidalgo. Hunter gamma útočí fackováním svým dlouhým jazykem, kousáním a v RE: Outbreak vaši postavu mohou klidně celou nacpat do huby, což znamená jistou smrt.


Výskyt

Resident Evil 3: Nemesis
Resident Evil: Outbreak
Resident Evil: The Darkside Chronicles


Hunter Gamma
21.2. 2016, Ikarus