Resident Evil Kronika

2011


Ustanak
Carla Radames spolu s dalšími vědci vytvářejí biologickou zbraň Ustanak


2012


Válka v Edonii
V Edonii vypukla válka, při níž jsou používány i biologické zbraně

Jake Muller
Jake Muller dorazil se svou jednotkou do Edonie, všichni její členové jsou ale nakaženi C-virem, pouze Jake díky jeho protilátce proti C-viru v jeho krvi se nenakazí. Nákazu zavinila Carla Radames.

Sherry Birkin
Sherry Birkin je vyslána Derekem C. Simmonsem do Edonie, aby našla Jaka Mullera a přivedla ho do Spojených Států Amerických, za účelem využití jeho vzácné krve.

Chris Redfield
Chris Redfield je nyní jako kapitán BSAA vyslán se svou jednotkou do Edonie, bojovat proti bioterorismu společně s jeho novým parťákem Piersem Nivansem. Společně se probojují přes hordy C-virem nakažených J'avo až na radnici, kde se setkají s Carlou Radames, která předstírá, že je Ada Wong, a že je civilista, později je ale zradí, zavede je do pasti a díky její jehlové bombě se většina členů týmu nakazí C-virem.

Neo-Umbrella
Carla s pomocí monstra Ustanak odchytí Jaka Mullera a Sherry Birkin a nechává je přepravit do výzkumných laboratoří Neo-Umbrelly v Číně. Zde jsou vězněni celých šest měsíců a jsou na nich prováděny experimenty. Díky Jakově vzácné krvi Carla vynalézá nový, vylepšený druh C-viru.


2013


Helena x Simmons
Derek C. Simmons nechá unést Heleny sestru Deborah a Helenu vydírá. Helena se musí dostat na talloakské univerzitě při projevu do blízkosti prezidenta a jejím úkolem je, zde rozšířit C-virus a zajistit, aby se prezident nakazil a aby se jeho projev ohledně událostech ohledně zničení Raccoon City neuskutečnil.

Deborah Harper
Derek C. Simmons nechá Deborah infikovat C-virem a ta v podzemních katakombách později za přítomnosti Heleny, Leona a také Ady zmutuje v monstrum.

Ada Wong
Ada Wong se vydá na ponorku Neo-Umbrelly, aby zjistila, co má Derek C. Simmons v plánu. Zde se také dozví o Carle Radames.

Pracovníci OSN
Chris Redfield je se svou jednotkou BSAA organizace vyslán na záchranu pracovníků OSN do čínského Waiyipu, kteří jsou zde skupinou J'avo drženi jako rukojmí.

Vládní letadlo
Leon s Helenou a dalšími členy FOS jsou vládním letadlem na cestě do Číny. Jeden z pilotů v letadle je ale nakažený a zmutuje v monstrum Lepotitsa. Během chvíle nakazí i ostatní v letadle a promění je v zombie. Pouze Leon s Helenou přežijí a s letadlem v Číně havarují. Poté, nedaleko havarovaného letadla se setkají s Jakem a Sherry a následně budou bojovat s monstren Ustanak.

Chris x Leon
Chris Redfield s parťákem Piersem Nivansem se dostali do blízkosti Carly Radames. Do incidentu s Carlou se ale zapletl Leon, který s pomyšlením, že je to Ada Wong, Carlu brání a s Chrisem se porve. Carla brzy opět unikne.

Derek C. Simmons
Carla Radames vyšle jednoho z J'avo, aby aplikoval skze injekci do Simmonse pokročilý druh C-viru. I přes Simmonsovu ochranku se mu to podaří a Simmons zmutuje několikrát po sobě.

Carla x Ada
Agenti Dereka C. Simmose jsou vysláni k zabití Carly Radames. Jeden z agentů po ní vystřelí z helikoptéry když je na palubě lodi a Carla přepadne na spodní palubu. Když k ní dorazí Ada Wong, Carla zmutuje v C-virové monstrum, které neustále kyne a vytváří klony. Ada Carlu zabije.

Incident v Číně
Chris Redfield s Piersem Nivansem použijí stíhačku ke zničení všech raketometů na lodi Neo-Umbrelly. Jedna raketa však z letadlové lodi unikne, exploduje uprostřed čínského města Lanshiang a vypustí ohromné množství C-viru, které postupně zaplatí všechny ulice a nakazí každého, koho virus postihne.

Haos
Leon požádá Chrise, aby zachránil Jaka a Sherry. Když se za nimi vydají, Chris se zmíní o tom, že zabil Jakova otce Alberta Weskera, poté mezi nimi dojde ke krátkému incidentu, při čemž Jake chce Chrise zastřelit, to ale neudělá a vystřelí vedle. Následně se dozvídají o skutečném plánu Carly Radames k nakažení celého světa - Haos. Chris a Piers budou bojovat s obří "kostrou" Haos, kterou porazí. Piers bude ale vážně zraněn a pro záchranu Chrise se infikuje C-virem a zmutuje. Jeho ruka se promění v zabijácký nástroj, který dokáže vystřelovat elektrické paprsky. Tím Chrise zachrání a Haose dokončí. U evakuačních komor se ale Piers rozhodne zde zůstat, protože je nakažený, a i přesto, že to Chris nechce, zůstane tu a Chrise v jedné z evakuačních komor vyšle na povrch oceánu. Když Chris vyplouvá s komorou na povrch, Haos se opět vrací, ale výbuchy a Piersův ohromný elektrický útok ho zneškodní.

Ustanak x Jake & Sherry
Jake a Sherry se utkají v boji s monstrem Ustanak. Toho však porazí a evakuační turbo plošinou odjíždějí z objektu a těsně unikají explozi.

Derek C. Simmons x Leon & Helena
Leon s Helenou poráží Dereka C. Simmonse. Ten zmutuje do původního stavu a dopadá na ostrý špičatý sloup v hangáru Neo-Umbrelly a je jím probodnut.

Ada Wong
Ada Wong přijde do laboratoře, kde jsou uložena data o Adě Wong jako Carle Radames, která stála za několika incidenty, a všechna tato data zničí.