Resident Evil Kronika

2003


T-A.L.O.S.
Ve výzkumném zařízení na Kavkazu začíná vývoj biologické zbraně s označením
T-A.L.O.S. - Tyrant Armored Lethal Organic System.

Albert Wesker
Albert Wesker přichází na Kavkaz, aby ze superpočítače U.M.F. 013 získal data o výzkumu, který se prováděl v Arklayských horách, to se mu povede, a po sebedestrukci objektu se stává jediným člověkem na světě s těmito daty a v utajení se spojí se společností Tricell Inc.

BSAA
Jill Valentine a Chris Redfield se připojují k anti-bioteroristické organizaci BSAA.

2004


Los Illuminados
Vůdce kultu Los Illuminados - Osmund Saddler nechá implantovat parazita Las Plagas do vesničanů žijících v okolí Salazarova hradu.

Ashley Graham
Jackem Krauserem je unesena dcera prezidenta Spojených států - Ashley Graham s plánem implantovat parazita Las Plagas do Ashley a vyslat ji zpět do USA a s její pomocí ovládnout samotného prezidenta a získat tak ohromnou moc.

Las Plagas
Albert Wesker posílá agentku Adu Wong k nalezení vzorku parazita Las Plagas do Španělska.

Leon S. Kennedy
Leon S. Kennedy je jako vládní agent vyslán do španělské vesnice najít prezidentovu dceru Ashley.

Terragrigia
Vrchni komisař FBC, Morgan Landsdale předává vzorky T-Abyss viru vůdci teroristické skupiny Il Veltro, netuší však, že je při tom natáčen.

Terragrigia - incident
Teroristé Il Veltro zaútočí na ostrovní město Terragrigia s pomocí T-Abyss viru a B.O.W. Hunter Abyss.

Regia Solis
Morgan Lansdale zrazuje teroristy Il Veltro a s pomocí satelitu Regia Solis na město Terragrigia vystřelí zničující laserový paprsek, který město zničí.

Lodě Zenobia a Semiramis
Dvě lodě - Queen Zenobia a Queen Semiramis úspěšně unikly před zničením během incidentu v ostrovním městě Terragrigia, avšak poslední loď - Queen Dido byla potopena.


2005


Raymond Vester
Morgan Lansdale posílá agenta FBC Raymonda Vestera k posouzení situace na lodi Queen Zenobia a za cílem "svést" vše na teroristy Il Veltro.

Jill a Parker
Jill Valentine a Parker Luciani jsou vysláni na loď Queen Zenobia k nalezení agentů Chrise Redfielda a Jessicy Sherawat.Past
Když Jill objeví Chrise svázaného na židli, brzy s Parkerem zjistí, že je to past. Raymond v uniformě teroristů Il Veltro zajistí, aby vše vypadalo jako práce teroristů Veltra.

Jessica a Chris
Jessica Sherawat a Chris Redfield jsou v evropských horách na cestě najít základnu Il Veltro. S velitelstvím ztratili kontakt, ten se jim podaří opět navázat na letišti teroristů a odlétají na loď Queen Zenobia, kde jsou Parker a Jill uvězněni v místnosti, která se naplňuje vodou.

Keith a Quint
Agenti BSAA Keith Lumley a Quint Cetcham jsou vysláni do evropských hor za cílem získat data z havarovaného letadla teroristů a z počítače ve skladišti letiště.

Regia Solis x Zenobia
Morgan Lansdale se chystá potopit loď Queen Zenobia, tento plán ale selže díky střelnému zařízení, které Jill objeví na heliportu lodi a satelit je zničen.

Abyss
Chris a Jill nacházejí v podpalubí lodi Queen Zenobia obří nádrž s T-Abyss virem a virus zničí.

Raymond x Jessica
Jessica postřelí Raymonda Vestera, který má stále unifrmu Veltro teroristy, Raymond je tak prozrazen a předstírá smrt. Později, na kapitánském můstku lodi Queen Zenobia, se Raymond vrátí a před Parkerem prozradí, že Jessica je Lansdalův spión. Jessica Parkera postřelí a aktivuje sebedestrukční systém lodi.

Raymond x Jessica
Jessica postřelí Raymonda Vestera, který má stále unifrmu Veltro teroristy, Raymond je tak prozrazen a předstírá smrt. Později, na kapitánském můstku lodi Queen Zenobia, se Raymond vrátí a před Parkerem prozradí, že Jessica je Lansdalův spión. Jessica Parkera postřelí a aktivuje sebedestrukční systém lodi.

Queen Dido
Agenti BSAA Jill Valentine a Chris Redfield jsou vysláni na potopenou loď Queen Dido, kde se ukrývá vůdce Veltra Jack Norman. Ten jim předhodí nahrávku o předání T-Abyss viru od Lansdala a jelikož je sám nakažen virem, tak zmutuje. Po jeho porážce Veltro končí a agenti se vracejí na velitelství BSAA. Morgan Lansdale je zatčen.

Clive R. O'Brian
Clive R. O'Brian odstupuje z pozice hlavy BSAA a odchází do důchodu.

Parker Luciani
Parker Luciani podstoupil léčbu na Maltě, stále zůstává agentem BSAA.

Jessica & virus
Jessica Sherawat uprchla a při schůzce s Raymondem Vesterem ji Vester předá vzorek T-Abyss viru.

2006


Raymond Vester
Alex Wesker dokončuje svůj výzkum "tajemství nesmrtelnosti" pro Spencera, toho ale zradí a s výsledky zmizí.

Albert Wesker x Spencer
Poté, co se Albert Wesker ve Spencerově evropském zámku dozvěděl, jak byl "vytvořen" a také o Spencerových plánech, Spencera zavraždil a jeho plány převzal do svých rukou s tím, že právo být bohem je teď jeho.

2006


Chris a Jill
BSAA získali informaci o možném pohybu Spencera v jeho evropském sídle, a tak se tam vydávají agenti Jill Valentine a Chris Redfield. Když ale dorazí do knihovny, uvidí mrtvého Spencera a o kus dál stále přítomného Weskera. Po krátkém boji Jill s Weskerem vypadnou z okna a padají z útesu pod zámkem.

Pátrání po Jill
Organizace BSAA celé tři měsíce pátrala po Jill, ale marně. Jill je pokládána za mrtvou.

Wesker a Jill
Albert Wesker odnáší Jill a nechává její poranění ošetřovat v Tricellu a později ji využije jako testovací subjekt a zbraň pomsty. Během výzkumů se Jill nakazila T-virem, ale jen minimálně, jelikož v ní stále působí protilátka, kterou ji v Raccoon City podal Carlos Oliveira. Díky testování rostliny "Schody ke slunci" na Jill se její barva vlasů změnila na blond. Na hruď jí byl připevněn robobrouk s látkou označenou jako P30, který ji ovládal a její schopnosti zpestřoval.

2008


Jake Muller
Jake Muller se stává žoldákem


2009


Tricell
Wesker přináší do afrického Tricellu ředitelce Excelle Gionne vzorek parazita Las Plagas. Později vyvine jeho novou formu - pokročilý Plagas a začíná s výzkumem Urobora.

Jill
Chris Redfield a Sheva Alomar dopadnou Excellu Gionne v podzemní vile. Ta na ně ale vyšle nemalé překvapení - zahalenou osobu, která má nadpřirozené schopnosti. Poté se ukáže i Albert Wesker a ten oné osobě odhalí tvář. Chris a Sheva zjišťují, že je to Jill a po boji s Weskerem ji vytrhnou brouka který ji ovládá a Jill se začne vracet do normálu.

Incident v Kijuju
Ricardo Irving, obchodník společnosti Tricell, přichází do domorodé vesnice kmene Ndipaya, aby nic netušícím domorodcům podal parazita Las Plagas v injekci. Domorodci mu ale věří, protože předtím od něho získávali stejným způsobem různá očkování a léky. Během chvíle se vesnice převrátí vzhůru nohama a začne se zabíjet. Když pokročilý parazit Las Plagas vypustí i do města Kijuju, armádní jednotky postaví kolem oblasti nakažených vysokou zeď. Do oblasti jsou vyslány jednotky BSAA, z nichž jedna - delta tým, má za úkol zastavit Irvinga při obchodu s novou biologickou zbraní. Irving o všem ale věděl a spolu se zahalenou Jill Valentine nachystal past v podobě Urobora, kterého zastaví až agenti Sheva Alomar a Chris Redfield.

Weskerova smrt
Agenti BSAA Chris Redfield a Sheva Alomar dopadnou Alberta Weskera v hangáru nákladní lodi Tricellu. Zde do něho pomocí injekce aplikují protilátku s označením PG66 W/A, která stabilizuje T-virus ve Weskerově těle. Wesker poté odletí s obřím letadlem, se kterým má být do atmosféry vypuštěn Uroboros - evoluce lidstva a Wesker se má stát bohem. Oba agenti ale na letadlo stačí naskočit a boj probíhá i zde. Po otevření zadních vrat nákladního prostoru letadla Wesker vypadne a letadlo havaruje v sopečném kráteru. Kapsule s Uroborem jsou poházené okolo vraku letadla a Albert Wesker přijde k jedné z nich, prorazí ji a nechá se napadnout Uroborem. Ke konci boje Wesker spadne do lávy a pro Chrise a Shevu přiletí kapitán BSAA Josh Stone a Jill Valentine. Chris se Shevou Weskera dokončí raketomety.