Resident Evil Kronika

1991


Albert Wesker
Albert Wesker odstupuje z pozice vedoucího výzkumu v arklayských horách.

William Birkin
Vědec William Birkin prokázal před Spencerem schopnosti nedokončeného G-viru, a ten nechá pod Raccoon City vybudovat laboratorní komplex za účelem jeho dalšího výzkumu.


1993


Sheva Alomar
Rodiče Shevy Alomar zahynou při autonehodě

Jake Muller
Narodil se Jake Muller, syn Alberta Weskera

Deborah Harper
Narodila se Deborah Harper, sestra agentky DSO, Heleny Harper.


1995


Raccoon City
Raccoon City dosáhlo populace 100 000 obyvatel.


1996


Albert Wesker & S.T.A.R.S.
Albert Wesker nastupuje na pozici kapitána v policejním oddílu S.T.A.R.S. u policie v Raccoon City.

Hunk
Hunk podstupuje speciální bojový výcvik na ostrově Rockfort.


1997


Billy Coen
Billy Coen je se svou jednotkou nasazen do Afriky, kde bojuje v občanské válce.

1998


James Marcus
Doktor James Marcus, který se díky svému výtvoru s názvem "Leech" opět přivede k životu, zaútočí na Spencerův luxusní vlak Eclipti Express v raccoonském lese i na Spencerovu vilu jako odvetu za to, že ho kvůli jeho výtvoru, T-viru, nechali zavraždit.

Billy Coen
Billy Coen je převážen vězeňským transportem přes raccoonský les, posádka vozu je ale napadena zombickými psy a Billy uprchne.

Bravo tým
Tým Bravo policejního oddílu S.T.A.R.S. je vyslán do raccoonského lesa zjistit, co se zde děje. Helikoptéra s nimi ale havaruje a přeživší z týmu bojují o svůj život mezi monstry.

Alpha tým
Na záchranu týmu S.T.A.R.S. Bravo je vyslán tým Alpha, jehož kapitánem je Albert Wesker, který svůj tým zavede do tajemné vily Ozwella E. Spencera jako testovací subjekty. Sám poté z laboratoří odnese data T-viru.

Barry Burton
Albert Wesker vydírá jednoho z členů Alpha týmu - Barryho Burtona tím, že mu unesl ženu a dceru, a nic se jim nestane, když bude s Weskerem spolupracovat.

Alex Wesker
Alex Weskerová uvádí, že "projekt V" byl na 94% kompletní. Měl to být projekt k nalezení tajemství nesmrtelnosti pro Spencera.

G-virus
Umbrella vysílá členy jednotky U.S.S. pod vedením agenta Hunka, aby od vědce Williama Birkina zajistili vzorky G-viru. Birkin ale odmítá své dílo předat a U.S.S. ho zneškodní. Birkin do sebe ale stačí G-virus aplikovat a zmutuje v monstrum.

Incident v Raccoon City
Během střetu jednotky U.S.S. se zmutovaným doktorem Williamem Birkinem v kanálech, které jsou součástí podzemního komplexu Umbrelly, dojde k rozbití a úniku vzorků virů do stok, ze kterých se viry dostanou skrze vodu a nakažené krysy na povrch a nakazí téměř všechny obyvatele města Raccoon City.

Agent Hunk
Agent Hunk vyvázl z boje s Birkinem bez velké újmy a se vzorkem G-viru odlétá z heliportu policejní stanice.

Svědectví proti Umbrelle
Speciální jednotka Umbrelly, U.S.S., spaluje svědectví proti Umbrelle nejen o korupci.

U.B.C.S.
Umbrella vysílá do Raccoon City vlastní armádu, evakuační jednotky U.B.C.S., které mají za úkol evakuovat přeživší a odvrátit pozornost od toho, že Umbrella je viníkem incidentu.

Jill Valentine
Jill Valentine je uvězněna v Raccoon City během incidentu a jejím jediným cílem je dostat se pryč z města.

Nemesis
Do Raccoon City je vyslán projekt "Nemesis", který má za úkol zneškodnit všechny členy S.T.A.R.S. oddílu.

Tyranti T-103
Do Raccoon City je vysláno celkem šest "supervojáků" - monster Tyrant T-103. Pět z nich má za úkol zlikvidovat vojáky americké armády, kteří infiltrují spalovnu biologických zbraní Umbrelly. Zbývající jeden, přezdívaný "Mr.X", má za úkol najít, získat a donést vzorek G-viru.

Leon S. Kennedy
Policista Leon S. Kennedy přijíždí do Raccoon City na svůj první den služby u policie. Namísto toho ho čeká nepříjemné překvapení a musí bojovat s monstry o přežití.

Ada Wong
Ada Wong je Albertem Weskerem vyslána do Raccoon City najít a získat vzorek G-viru a přinést mu ho.

Claire Redfield
Claire Redfield přijíždí do Raccoon City najít svého bratra Chrise.

U.M.F. 013
Ruský plukovník Sergei Vladimir a vůdce kavkazské Umbrelly se svým pomocníkem - Tyrantem "Ivanem" přepraví superpočítač Umbrelly - U.M.F. 013 z arklayského výzkumného komplexu do komplexu na Kavkazu.

Blokáda
Město Raccoon City je uzavřeno, do města nikdo kromě armády a evakuačních jednotek nesmí, přeživší doprovází rozsáhlé bezpečnostní a lékařské kontroly.

Zánik Raccoon City
Derek C. Simmons, vysoký vládní bezpečnostní úředník, nechává na Raccoon City poslat atomovou pumu s cílem město kompletně vyhladit a zneškodnit tak veškeré nakažené obyvatele i další monstra.

Rockfort Island
Claire Redfield je zatčena v pařížské Umbrelle a odvezena do věznice na ostrově Rockfort Island. Albert Wesker na Rockfort Island vypustí T-virus a infikuje veškeré vězně i dozorce. Jeho hlavním cílem je získat vzorek viru T-Veronica.