Přehled Resident evil 0 - 2. část


Školící středisko Umbrelly pro výkonné pracovníky bylo uzavřeno od doby, kdy zemřel jeho ředitel James Marcus.

V troskách údajně opuštěného zařízení zaútočily krvežíznivé pijavice v podobě lidské postavy. Došlo ke strašnému neštěstí.

Podobně to působilo i na vysoko postavené činitele Umbrelly, vědce Williama Birkina a Alberta Weskera.

Oba se dostali do školícího střediska, aby jej znovu mohli otevřít, avšak tento plán se nepodařilo uskutečnit, jakmile došlo k několika útokům monster.

Při sledování Billyho a Rebeccy tu pociťovali všudypřítomné zlo, které lpělo na Umbrelle a nakonec rozhodli o evakuaci, zničení a zlikvidování školícího střediska

Rebecca a Billy bojovali, navzájem si pomáhali a lépe si vzájemně porozuměli. Rebecca nabyla přesvědčení, že za Billyho zločinem vraždy 23 lidí je vlastně falešné obvinění.

Před oběma se objevil Marcus, který byl považován za mrtvého, a začal hovořit o šokujících věcech.

Před deseti lety Marcus na základě výzkumu svých pijavic uspěl ve vývoji t-viru, viru, který umožnil další evoluci, avšak Spencer svému podřízenému jeho úspěch záviděl a nechal jej Weskerem a Birkinem zavraždit a výsledky jeho výzkumu převzít.

Avšak díky vyvinuté pijavce v Marcusově rozkládajícím se těle se odehrálo to, že se adaptovala, a tělo znovu ožilo jako jedno z pijavčích imitací.

Znovuzrozený Marcus nechal rozšířit t-virus po okolním lese a zamořit vše kolem, aby se tak mstil Umbrelle.

Marcus poté zmutoval do obrovské královské pijavky.

Každým okamžikem mělo také dojít k výbuchu školícího střediska, který spustil William Birkin. Posledním dějstvím byla bitva Rebeccy a Billyho, ze kterých se nakonec stal důvěřující si tým.

Resident Evil: The Umbrella Chronicles dokumenty / documents
13. listopadu 2015, ZvacA