On-line rozhovor s aktivistkou Anti-Umbrella


Reportér:
Téma soudního procesu se ve vyhledávačích dostalo mezi TOP3 a ve velkém se dočkal uznání i mezi online uživateli. Je ale také pravdou, že tento jistě přijatelný, ale důrazný způsob boje někteří lidé vnímají jako nepochopitelný.

Co si o tom myslíte?

Sarah:
Umbrella nepředstavuje jen obchodní společnost, jednalo se o silnou organizaci podobné armádě nebo státu. Díky jejich rafinovaným utajovacím praktikám my jako občané nemáme jinou možnost, než abychom se uchýlili k tomuto druhu odporu.

Sarah:
Téměř pět let se táhla soudní bitva s výsledkem, že Umbrella byla uznána vinnou, a tím se věří, že ta cesta byla správná.

Reportér:
Proti tak mocné organizaci jde o nevyhnutelnou taktiku. Spadne z Vás v tomto smyslu konečně ta obrovská tíha?

Sarah:
Jeden problém byl vyřešen. Ovšem mám pochybnosti, kterých se stále obávám, a nedělalo by mi radost to nechat jen tak být.

Reportér:
Pochybnosti? A které to jsou?

Sarah:
Faktem jsou dvě věci. Tou první je to, proč se materiál s důkazy, který Umbrellu usvědčil, objevil až právě nyní?

Sarah:
A tou další je to, proč je jsou tyto "důkazy" stále zatajovány.

Reportér:
Zdá se, že je kolem tohoto rozšířeno mnoho spekulací.

Sarah:
Na základě záznamů soudního procesu se tyto "důkazy" považují za data uložená v počítači. Možná jde o to, co Umbrella uchovávala do poslední chvíle. Důvod k zatajování rovněž vede k předpokládaným teoriím, že nemohou být zveřejněny z toho důvodu, protože obsahují poškozující informace o vládách a cizích zemích.

Sarah:
Rovněž se proslýchá, že tyto důkazy obsahovaly záznamy o obchodování s nějakými protispolečenskými organizacemi.

Reportér:
Umbrella však byla zničena. Byl tedy vyřešen ten hlavní problém?

Sarah:
Přečiny Umbrelly byly původně odhaleny. Nicméně důležitá produkční metoda virů, stejně jako údaje o biologických zbraních zveřejněny nebyly. Domnívám se, že než aby se tyto informace vytratily, je spíše někdo v ústraní získal do svých rukou. V podstatě jako v původním případě těm, kdo byli propojeni stínem.

Reportér:
Koho máte na mysli... těmi propojenými stínem? Zní to skutečně jako z televizního dramatu.

Sarah:
Pokud jde o staré špionážní romány, je snadné se smát. Ale u mě je to strach, který nemohu podcenit. Člověk je hloupý.

Sarah:
Sledujete tu děsivou moc, která zničila jedno město, jak si ji osvojili a snažili se ji využít pro svůj vlastní prospěch. Bez ohledu na oběti. Případ Umbrelly může být jen jedna strana celé té hrůzy. Celá ta záležitost spíše právě začala. Až závěr celého procesu zcela objasní tuto záhadu.

Resident Evil: The Umbrella Chronicles dokumenty / documents
13. listopadu 2015, ZvacA