Deník uvězněného mladíka


5. září

Uplynul 16. den, co mě z nároží v Kongu sebrali muži v černém a přivezli mě do tohoto města. Když jsem dorazil, nerozuměl jsem, ale postupně se ten smysl tohoto města začal vyjasňovat. Zdá se, že nás tu jako králíky pro pokusy drží farmaceutická společnost Umbrella. Lidé ve městě jsou zaměstnanci Umbrelly a žijí zde i se svými rodinami, ženami a dětmi. Na pokusy se tu shromažďují lidé z celého světa. Jeden ve vedlejší místnosti je z Číny, naproti z Brazílie, další z Ruska, Japonska... jak na světové výstavě, ale divný na tom je, že jsou všichni prostě téměř vrstevníci, 16, 19 nebo 20, stejně jako já. Někdy nám to ti od Umbrelly zpestří a berou nás pod dohledem do hracích center a klubů ve městě, aby nám umírnili od stresu, ale na to jim neskočím. Prostě z tohodle města uteču pryč. Musím teď v každým případě dát do kupy partu.

10. září

V poslední době se ostatní chovají a mluví nějak divně. Asi se něco přimíchává do jídla. Já taky občas zažívám chvíle, kdy o sobě nevím. Kdybych tak dával bacha.

21. září

Dneska odvedli jednoho kluka, Chena z vedlejšího pokoje, na horu do továrny. Chen se asi už nevrátí. Určitě skončí jako Jacob a Anna, kteří zmizeli minulej týden. Je mi to jasný. Vezmou nás do továrny na hoře a dopadneme stejně. Ten co velí tomuhle městu, Vincent, nařídil lidem z továrny, aby se provrtali do našich mozků a získali nějakou látku. Když nás včera vzali do klubu, slyšel jsem o čem se lidi z továrny, kteří si nás nevšimli, baví. Vincent je zlo. No a není to jen Vincent. Dokonce ani pro ženy a děti z města nejsme lidskými bytostmi, ale jen pokusnými králíky. Všichni lidé tohodle města jsou zlo. Jestli tady zůstanu, tak tady určitě zemřu. Pokud co nejrychleji nezačnu s tím plánem na útěk!

9. října

Blíží se naše šance. Tenhle týden jsou lidi z Umbrelly nějak nervózní. Povídá se, že je to asi kvůli nějakýmu velkýmu neštěstí, ke kterýmu došlo v laboratoři Umbrelly někde v Americe. Dokonce i naši dozorci se zabývají tím jak zjistit víc informací a už nás tolik nehlídají. Všichni v partě jsou na útěk připraveni. Úkolem Stojkovice a Enriquea bude strážím ukrást klíče, já a Sankhon odvedeme pozornost a Yoshikawa s Felipem se postarají o zbraně.

10. října

Vybrali jsme si kudy utečeme. Začneme dnes večer kolem 11:00. 20 lidi se rozdělilo do týmu A a do týmu B. Tým A půjde skrz ventilační otvory z uzavřených místností do stok, tým B uteče z hlídkové věže za pomocí lan a prchne do ulic města. Lana je dost na to, aby nás ovázalo. Pokud se nám to nepodaří, tak nás Vincent určitě zabije. Tady nám ale jednoho dne můžou na Vincentův příkaz otevřít naše hlavy. Jestli nás zabijou v každým případě, tak za zkoušku nic nedáme.

Resident Evil: Survivor dokumenty / documents
11. listopadu 2015, ZvacA