Zápisník botanika


15. března
Ztěží mohu vyjádřit mé překvapení, když jsme našli tu opuštěnou chatku. Silné popínavé rostliny.... i gigantické tropické rostliny... byl jsem přesvědčen, že jsme narazili na nové druhy.

18. března
S Rickem jsme se rozhodli rozložit tady tábor, takže budeme moci zahájit průzkum a získat několik vzorků. Nezbytné je, aby tohle místo zůstalo ještě v tajnosti.

19. března
Není to dobré. Zdá se, že rostliny disponují vlastní vůlí. Pohybují se jako by byly ovládané nějakou inteligencí. Zatarasily jediné dveře do chaty.

20. března
Nedá se odsud dostat ven. Pokud to tak zůstane, můžu jako poslední možnost ještě použít můj satelitní telefon. Zásob jídla nám zůstalo na týden. Teď je nejlepší asi prostě vyčkat.

Rick neustále přísahá na to, že má dojem, jako by tu někdo byl. Nejspíš trpí halucinacemi. Mezitím se mi podařilo shodit mobil a rozbít ho. Už mě ty nové rostlinné druhy nezajímají. Chci se odsud dostat pryč.

Je tu místnost, která sloužila asi jako lékárna. Našel jsem tam nádrž plnou léků a chemikálií. Ty úponky kolem nich usychají a rozkládají se.

Na části zdi, kde se vinou úponky je nějaký boulovitý výstupek. Ten je mnohem citlivější než jiné části rostliny. Pomocí injekce jsem do toho dostal nějaká léčiva. Zafungovalo to. Teď můžeme vypadnout.

Rick je mrtvý. Zabil ho. Kdo je ten pomatenec? Proč na nás útočí?

Bianco, Jessie.

Promiňte vašemu otci, že vás opouští. Vždy vás budu milovat.

Resident Evil: Outbreak File #2 dokumenty / documents
10. listopadu 2015, ZvacA