Policie Raccoon city


Budova, která policii slouží jako hlavní sídlo představuje zmodernizované staré museum a nachází se přibližně v centru samotného města. Přestože svou velikostí nepatřilo oddělení mezi největší, sloužilo jako stanoviště pro speciální jednotku S.T.A.R.S. a těšilo se dobré reputace pro jeho schopnost mobility.

Přeživší ze S.T.A.R.S., jakými byli Chris Redfield a další členové, kterým se o vlásek podařilo přežít v tzv. "incidentu v sídle", se snažili prosadit pravdu a celou záležitost znovu prošetřit, ale náčelník policie Brian Irons tuto věc odmítal.

Náčelník začínal být podezřívaný z toho, že má tajné vazby na Umbrellu a že se zřejmě snaží, aby samotný případ zůstal nezodpovězeným. S tímto se poté Chris a další rozhodli, že povedou své vlastní vyšetřování, opustili Raccoon city a odletěli do Evropy, kde se nacházela centrála Umbrelly.

26. září
Toho času již celé město přišlo o svou funkčnost a začala se jím pohybovat záplava zombií. Policisté policejného oddělení Raccoon city se s velikým nasazením pokoušeli splnit své povinnosti, ale v tak nečekané a abnormální situaci, nebyli schopni efektivně zakročit a oddělení samo bylo téměř zdevastováno. Ten den byl pro Leona S. Kennedyho jeho první dnem a do města dorazil dost pozdě po západu Slunce. A okamžitě se ocitnul uprostřed chaosu. Podařilo se mu narazil na Claire Redfieldovou, která podobně jako on dorazila do města, aby se setkala se svým bratrem. Oba poté vyrazili se stejným cílem směrem k policejní stanici.

Resident Evil: The Darkside Chronicles dokumenty / documents
26. listopadu 2015, ZvacA