Ada Wong


Kráska s asijskými kořeny, jež se objevila v podzemních garážích policejní stanice. Ve skutečnosti byla tato žena agentkou pracující pro společnost konkurující korporaci Umbrella. Svou špionáž vykonávala již od dob předešlého incidentu, kdy se jí Umbrellu podařilo infiltrovat.

Ještě před incidentem v Raccoon city se jí od šéfa výzkumu v Arklayské laboratoře podařilo získat informace týkající se G-viru a později se jejím posláním stalo tento G-virus najít a získat v zombiemi zamořeném Raccoon city.

Aby se dostala k další vodítkům, které by ji zavedly ke G-viru, měla v úmyslu vyhledat Bena Bertolucciho, který se případem před biologickou katastrofou zabýval.

Poté co byl Ben zabit se vydala po stopě Williama Birkina, který v té době však zmutoval v monstrum. O život ji pak málem připravila Williamova žena Annette. Ovšem Leonova snaha Adu ochránit v řadě situací nakonec vyústila v to, že se u ní její postoj proměnil.

Probudilo to v ní dosud skryté emoce a jakmile se sám Leon ocitnul v nebezpečí, ona sama se vrhla do riskantního souboje proti útočícímu Tyrantu....

Resident Evil: The Darkside Chronicles dokumenty / documents
18. listopadu 2015, ZvacA