Spencerův zápisník


Právě teď jsem obdržel zprávy o tom, že Raccoon city bylo zničeno. Spojené státy se nakonec odhodlaly. Poněkud ironie, že to hlavní tělo země nikdy nevystaveno dopadům války ze strany zahraničních nepřátel si vyrve kus masa vlastníma rukama. Ovšem ač se udává, jak byla hrozba t-viru obrovská, není možné odpustit, aby bylo jen tak zmařeno víc jak 100 000 spoluobčanů.

Pokud se na světlo dostanou jistá fakta, udržet současnou vládu nebude možné. Nemyslím, že by po tom toužili. Je-li tomu tak, je snadné si domyslet, že Umbrella bude čelit náporu. Stupidita vlády bude zakryta a bude to Umbrella, která sama bude označena jako odpovědný viník za zničení Raccoon city.

Umbrella tak bude s Raccoon city sdílet jeho osud. Avšak v jakém rozsahu? Umbrella byla pouhým „plavidlem“ vytvořeným pro potřeby výzkumu na Progenitor viru. A pokud toto „plavidlo“ doslouží, není to zase tak velký problémem, pokud se podaří zachránit jeho obsah.

Jedinou starostí mohou představovat nekompetentní zaměstnanci, co nebudou mít na výběr než se udržet tohoto „plavidla“ až do úplného konce. Podaří-li se uchránit tajemství Progenitor viru, může kdykoliv dojít k obnově. Z toho důvodu jsem bez otálení zahájil přípravy.

Ačkoli kultivace Progenitor viru nebyla možná až do pozdních 80. let, omezil jsem dodávku zdrojů do Africké laboratoře a provedl jsem striktní organizaci. Ohledně umístění Africké laboratoře jsem zařídil striktní informační embargo, takže její existence zůstala známa uvnitř společnosti jen určitým lidem. Rovněž jsem na minimum omezil změny v personálu a na osoby, které byly přesunuty z Africké laboratoře, byl následně uvalen pečlivý dohled.

Jako u takového ředitele Baileyho, který pracoval doslova uvězněn v laboratoři téměř po 30 let, to všechno pro tuto jedinou chvíli. Později nechám Africkou laboratoř jednoduše uzavřít. Tak se budou záležitosti vyvíjet jak bylo naplánováno.

Existence Africké laboratoře vymizí ze všech záznamů Umbrelly. Dokumentace, která se dochová je výhradně určena k upomínce pro vedoucí pracovníky s přístupem k informacím úrovně 10, osoby v opačném případě budou následovat osud samotné laboratoře. To vše pro maximální bezpečnost. Čím méně těch, co znají místo tohoto „pokladu“, tím lépe.

(Do zápisníku je vecpaný vytištěný papír.)

„Seznam povoleného přístupu k důvěrným informacím“

Úroveň 10

Oswell S. (zemřelý)
Henning P. (uvězněn)
Masaku T. (zemřelý)
Jenny K (místo pobytu neznámé)
Carlos M (místo pobytu potvrzeno později - po získání informací eliminován)


Úroveň 9

Brandon B. (zemřelý)
Frank E. (zemřelý)
Isabella C. (zemřelá)
Greg A. (zemřelý)
Lee D. (zemřelý)
Michael K. (zemřelý)
Ethan W. (zemřelý)


Resident Evil 5 dokumenty / documents
9. listopadu 2015, ZvacA