Zpráva Pozorovatele


Je zajímavá ta odolnost kontaminovaných lidí, které jsem ve městě vypozoroval. Například, i v případech, kdy kulka z pistole zasáhne životně důležitou část, mohou přežít bez lékařského ošetření po několik dní. Ovšem, podle očekávání, po plném propuknutí nemoci (nebo po smrti způsobené touto nemocí ?) jsou kontaminovaní méně mentálně způsobilí, obdobně jako u hmyzu.

Nicméně, pocit odpuzení z případných oživených obětí může na bojišti představovat velmi závažný problém. Jedno z využití by mohlo sloužit pro účely snížení morálky protivníka nebo pro vyvolání chaosu v jeho řadách, kupříkladu, při vpravení viru do válečných zajatců, kteří by byli následně propuštěni. A pak, pokud by se tito zajatci vrátili k nepříteli a proměnili se v bestie, co by se stalo? Efektivita by byla velmi vysoká.

Značně zamořené oblasti mohly rovněž přispět k vytvoření dalších zmutovaných variant zvířat a rostlin. Přestože se přihodily náhodně, může se jednat o slušné příklady pro vývoj potenciálních bio-organických zbraní. Samozřejmě jsem takové věci nemohl vzít s sebou. O existenci obrovského aligátora byly zprávy podány již dříve, ale osobně jsem riskoval svůj život při setkání s něčím hodně obrovským, co se svíjelo pod zemí. Nechci ani domýšlet, co se tak obrovským mohlo stát.

Narazil jsem na „Nemesis“. Pokud bych o něm nevěděl, zřejmě bych z toho nevyvázl. Jestliže se stále plíží městem, ještě nejspíš nesplnil přidělené rozkazy. Ti důstojníci ze S.T.A.R.S. musí v umění přežívání slušně vynikat, když doposud dokázali přežít jeho pronásledování.

Resident Evil 3: Nemesis dokumenty / documents
2. prosince 2015, ZvacA