Zápisník publicisty


Konečně to mám. Dějiště těchto nedávno odstartovaných a často se vyskytujících bizarních vražd souvisejících s „nemocí způsobující kanibalismus“. Lidé se navzájem užírají k smrti. Úplně jako nějaký vyhladovělí psiska. Příšernost. I pokousaná ruka připomíná načatou šunku zanechanou v ledničce. Lidé z města byli touhle nemocí nedávno postihnuti. Ještě musím přijít na příčinu toho všeho. Stojí za touhle současnou nemocí nějaká záhada? Odteďka se budu muset rozhlížet.

Kvůli častému výskytu „nemoci způsobující kanibalismus“ bylo nad městem vyhlášeno stanné právo. Nyní všechna raccoonská informační média přijala přísná nařízení. Ale s tím se nehodlám smířit. Nemám zájem předstírat, že se nic neděje. Podle všeho by se toto zvláštní onemocnění nemělo vyskytovat po celých Spojených státech. Příčina toho všeho určitě bude někde poblíž.

Město se ocitlo v karanténě zajištěné národním vojskem. Až tak je stav tohoto místa vážný. Většina občanů zemřela, a ti zbývající, kteří jsou ještě sotva naživu, stejně přišli do styku s tímhle patogenem. Jasně vynesený ortel ve snaze ochránit celé Spojené státy od dalšího šíření epidemie. No, ten důvod je samozřejmě správný. Do prdele! Buď budu sežranej nebo se tím svinstvem nakazím, tak či tak, nedá se odsuď dostat. Dokud se nepoložím, tak se alespoň budu snažit vypátrat tu pravdu. Zdá se, že přenos toho patogenu neprobíhá vzduchem. Je to něco přímějšího.

Resident Evil 3: Nemesis dokumenty / documents
2. prosince 2015, ZvacA