Vědcova závěť


Dopis je zmačkaný

Mé drahé Almě
3. června 1998

Je pro mě potěšující, pokud se tento dopis doručí, ale taky se cítím nešťastně. Kvůli tomu chlápkovi v tmavých brýlích nebylo s tebou možný ani promluvit telefonem. Almo, doufám, že tohle pročítáš s klidem.

Myslím, že už jsem o tom hovořil, byl jsem najat laboratoří patřící jedné farmaceutické společnosti a tam jsem byl přesunut. Abych ti řekl pravdu, tak tady v laboratoři minulý měsíc došlo k nehodě a virus, který jsme studovali, se začal šířit. Všichni kolegové, kteří byli nakaženi tímto virem, zemřeli.

Vlastně ne, ne tak docela, oni nemusí být mrtví. Stále se můžou hýbat, a ve skutečnosti právě teď někteří z nich buší na dveře od mého pokoje. Jenže, v jejich očích není už žádná jiskřička inteligence. Tenhle prokletý virus z mozku jednou pro vždy vymaže všechny předpoklady být lidskou bytostí, lásku, radost, strach a smysl pro humor. A dokonce i dny strávené s tebou, Almo.

Přesně tak. Jsem nakažen. Zkusil jsem všechno, ale sotva to stačilo na oddálení postupujících symptomů o několik dní. Především nemůžu snést, že se mi vytrácíš dnen za dnem. Tak jak to je, jsem si proto raději vybral milosrdnou smrt než abych se měl stát oživlou mrtvolou. Do hodiny budu odpočívat spánkem, který nikdy neskončí. Pevně doufám, že rozumíš mému rozhodnutí...

Sbohem
Jsi navždy v mém srdci
Martin Kluckhohn

Resident Evil dokumenty / documents
30. listopadu 2015, ZvacA