Poznámky ohledně rostliny 42


Od nehody uplynuly čtyři dny. Tempo růstu rostliny na bodě 42 (pojmenovaná tak Plant 42) je ohromující. V porovnání s jinými rostlinami, byla Plant 42 silně ovlivněna "t-virem" a již teď je obtížné si představit, o jakou hostitelskou rostlinu se původně jednalo. Dokonce i když jsme prohledali zeminu pro ekologii přiměřenou této formě, neexistuje to.

Plant 42 vyživují dva zdroje. Jeden z nich představuje výživu získanou skrze kořeny dosahujících suterénu. Protože jeden choromyslný zaměstnanec krátce po nehodě zničil podzemní vodní nádrž, je tento prostor nyní pod vodou. Není těžké se domnívat, že určité medicínské přísady, které tam vytekly, tak podpořily rychlý růst rostliny 42. Ke všemu, část rostliny 42 se dostala skrze systému potrubí ze suterénu a rozšířila se dokonce až ke stropu prvního patra, kde vytvořila visící cibulkový tvar. Z této cibulové formy se rozvinuje mnoho úponků, které slouží jako další prostředek v získávání živin.

Jakmile rostlina 42 vycítí kořist, použije tyto úponky přesně jako sépie svá chapadla k tomu, aby kořist omotala a znehybnila, přičemž poté z kořisti vysává krev za pomocí sacích orgánů připojených na konci úponků. Podle všeho je i inteligentní, poněvadž, když získává kořist nebo odpočívá, zaobalí tyto stonky okolo dveří, aby tak zabránila vpádu narušitelům.

Již bylo obětováno několik zaměstnanců.
Když dojde k rozevření její květních lístků, dojde k odhalení její schované části a její agresivita se podstatně navýší. Podle výpovědí určitých osob se říká, že to vypadá, jakoby něco chránila. Ačkoli se zdá, že tu je určitá záhada, uvažování rostliny není něco, čemu člověk může porozumět.

21. května 1998
Henry Sarton

Resident Evil dokumenty / documents
30. listopadu 2015, ZvacA