Deník DIJe


27. prosinec
Za krátké bouřky byla na tento ostrov, kde žiju, přivezena holka v červeným ohozu. Co asi proboha vyvedla?

Žiju tady už nějaký ten čas, ale mnoho těch, kteří jsou přivedeni na tento ostrov odsuď živých neodejde.

Za zvuků střelby a plamenů se objevili neznámí vojáci. Něco se dělo. Přešel jsem do věznice, ale ta holka v červeným nikde nebyla. Spěchal jsem do vojenského výcvikového zařízení. Ten pán Rockfortu ji posedle pronásledoval. Bezděčně jsem se dostal příliš blízko a málem mě rozmáčkly posuvné dveře. Ale díky mé vrozené hbitosti se mi podařilo z té krize vyváznout a dostat se ven. Nikdo jiný než já by to nedokázal.

Poté jsem znovu pátral po té holce v červeným. Našel jsem ji. Ta žena v červeným byla přímo před rezidencí. V tu chvíli k ní ze zezadu současně přistoupil nějakej chlap s blond vlasy, důvěrně ji oslovil a začal mluvit. A náhle. Ten blonďák tu holku v červeným napadl.

Musím jí pomoc. Pomyslel jsem si. Ale ten chlápek se vytratil. Kdo byl ten chlap? A co má s tou holkou v červeným společnýho?

Samodestrukční oznámení a nouzové signály ohlašovaly konec ostrova Rockfort. Pospíchal jsem do transportního hangáru. V momentě výbuchů a plamenů letadlo, na kterém jsme se nacházeli, odstartovalo. Krátce poté se do letadla dostala obrovská potvora. S nasazením vlastního krku jsem pomohl a ta holka v červeným srazila to monstrum z oblohy. Nepochybně byla Valkýrou - bohyní zkázy.

Můj ty bože. Letadlo dorazilo na nedávno uzavřenou transportní základnu na ledové Antarktidě. A ke všemu předchozí transport rozšířil t-virus a proměnil to tady na svět zombies.

Na tomhle místě na živu zůstat nemůžu. Musím rychle najít způsob, jak se odsud dostat. Rozloučil jsem se s holkou v červeným a začal se pídit po základně po něčem užitečným.

Když jsem si ve tmě dával oddych, někdo se přiblížil. Blížilo se to přímo odtamtud. Dveře se náhle zavřely a nebylo úniku. Zoufale jsem třískal do dveří. A potom se dveře otevřely. Rychle jsem odtamtud vyletěl. Ale nebyl jsem žádnej srab. Zastavil jsem se, otočil se a stála tam ta holka v červeným a zírala na mě.

Kde to přesně bylo? Byl jsem zoufalý, měl jsem jít do místnosti s výtahem a starým dělem? Byl jsem v úzkých. Zase se objevil chlápek. Byl to ten s blond vlasy a slunečními brýlemi. Tu holku v červeným zastrašoval. A přispěchal chlápek v černý vestě.

Blonďák s brýlemi se ztratil vzadu ve vězení a potom druhej chlápek ho následoval, já za něma taky pospíchal. Oba se najednou dali do divoké bitky. Je ten přízrak taky nějakej známej té holky v červeným?

A pak náhle došlo k výbuchu, který ten zápas přerušil. Byla poslední šance vypadnout z tohoto místa. Podařilo se mi vplížit do ponorky přes průlez než se zavřel. Konečně jsem byl osvobozen ze světa mrtvých a mohl se navrátit zpět do světa, kde panuje touha a moc....

D.I.J.

Resident Evil: Code Veronica X dokumenty / documents
4. prosince 2015, ZvacA