Warning: include(.../menu1.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/theblogue.cz/tricell/story/story.php on line 33

Warning: include(): Failed opening '.../menu1.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /var/www/html/theblogue.cz/tricell/story/story.php on line 33

Menu


Warning: include(.../reklamaup.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/theblogue.cz/tricell/story/story.php on line 244

Warning: include(): Failed opening '.../reklamaup.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /var/www/html/theblogue.cz/tricell/story/story.php on line 244

ÚvodCo je Resident Evil?
Resident Evil je celosvětově velmi populární značka her a filmů. Rokem 2010 vydala společnost CAPCOM již v pořadí 17. hru a 5. film. Jedná se o horror o přežití (Survival horror), ve kterém se bojuje proti genetickým zrůdám, zombiím a bossům. Tento web poukazuje na vše hlavní, co ve hrách Resident Evil je.

Vývoj
Když CAPCOM vydal první díl, v roce 1996, netušil, že se pokračování dotáhně až dodnes. Kdo ví, možná že dosud nepřetržený řetězec fúry hodnotných her téhle značky nikdy neskončí, a budeme si moci zahrát nové díly i v roce 2020. Na velkou počest společnost CAPCOM vydává ke každému dílu i figurky, plakáty, hrníčky, odznaky, trička s logem, čepice, artbooky a další věci. Jako nejlepší díly célé série do roku 2010 se uvádějí RE3, RE4, RE5 a RE Code Veronica X.

   
Vývoj pohledu postav
Resident Evil 4 bylo úplnou změnou ve světě těchto her. Zatímco v předchozích dílech (1,2,3, CVX) jsme hrály v pohledu z rohu místnosti a v pozadí byly pouze fotografie, v RE4 už je pohled třetí osoby ,,third-person". Dalším pohledem v dějinách je Co-op mode, tento pohled je v první osobě, v dnes již skoro zapomenutých hrách RE Survivor, RE Survivor 2 a z polovic v Dead Aim.


Odlišné díly
Resident Evil Outbreak a jeho pokračování - Outbreak file #2 se o hodně liší od všech ostatních dílů do roku 2010. CAPCOM do Outbreak přidal nové vlastnosti, jako je to, že k boji můžete včetně zbraní používat také např. smeták, nailer, tyč, berle a další podobné věci. Další novinkou je to, že si můžete lehnout na zem (zombie Vás nevidí), schovat se pod postel, do skříně, kopat a mlátit. Hráči označují za velmi mínusovou vlastnost to, že se během každé hry počítá nakažení virem. Jakmile stoupne na 100, je po Vás. Tyto dva tituly jsou nesmírně složité na logiku skrz hlavolamy a vlastně to, co máte dělat. Bez internetu se neobejdete.


Bonusy
V každé, ale opravdu v každé z her Resident Evil získáte po dohrání hry nějaký bonus. U většiny dílů je to ,,Mercenaries", což je hra, ve které si zvolíte svou postavu, a zabíjíte zombie a monstra na body a na čas. Dále také galerie a možnost spouštění videí ze hry. U novějších dílů to bývá i poslech hudby, prohlížení 3D modelů postav a monster, získávání nových kostýmů a nových zbraní.


Nejhorší grafika
Ocenění za nejhorší grafiku patří starému, u nás méně známému dílu Resident Evil: Gaiden. Je to příběh Barryho Burtona na lodi Starlight, hra je pro konzoli GameBoy color, takže se ani není čemu divit.


Nikdy nevyšlo
Jedinou hrou, která nikdy ve své původní verzi pro Nintendo N64 nevyšla, bylo Resident Evil 0. Tento díl se měl odehrávat ještě před incidentem ve Spencerově vile. Měl být vydán někdy po roce 1996. Dnes už nulu máme. Je to oficiální předělávka s reálnou grafikou, ale originál RE0 nikdy nevyšel.


Filmy
Filmy Resident Evil jsou o stejném příběhu - únik viru, nákaza, zombie, monstra.
Děj je však o trochu jiný. Postavy v některých dílech mají role postav z her. V hlavní roli každého filmu RE je Alice (Milla Jovovich). Do roku 2010 bylo vydáno pět filmů. Z toho jeden je tvořen Počítačovou animací.


Remake (Rebirth)
Remakem označujeme díly, které CAPCOM nechal ,,předělat". Jedná se O RE1 a RE0, zčásti i RE The Umbrella a Darkside chronicles. Hry mají stejný příběh jako ty staré z let 1996/1997/1999, liší se malými drobnostmi v ději a velkým rozdílem v grafice. V dílech chronicles hrajeme v pohledu Co-op, a pouze střílíme. vše chodí samo. Příběhy obou dílů chronicles zahrnují ty nejdůležitější okamžiky dřívějších RE1, RE0, RE2, RE3, Code Veronica, a přidávájí i nové mise. Remaky jsou vydáni od roku 2002 dodnes. V RE0 a RE1 remake si můžete po prvním dohrání hry zahrát bonusovou obtížnost ,,Real Survival", která je skoro tou nejtěžší. Nejtěžší bonusovou obtížností je ta, ve které jsou zombie neviditelní, a vy je musíte poznat dle zvuku.


Nejdelší a nejkratší hra
Hrou s nejdelším příběhem je Resident Evil 6. Je to dáno tím, že hrajete ve čtyřech odlišných scénářích a v každém z nich za jinou postavu. Nejkratším dílem je Resident Evil Survivor.


« Zpět


Warning: include(.../reklamadown.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/theblogue.cz/tricell/story/story.php on line 424

Warning: include(): Failed opening '.../reklamadown.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /var/www/html/theblogue.cz/tricell/story/story.php on line 424