Umbrella corporation

Umbrella corporation Umbrella corporation je obří společností, která po celém světě vyrábí a dodává počítačová zařízení, lékařské výrobky a poskytuje zdravotní péči, zakládá nemocnice, kostely, charitativní organizace a mnoho dalšího. Byla založena roku 1968 Oswellem E. Spencerem, Edwardem Ashfordem a Jamesem Marcusem. Hned během několika málo uplynulých let se Umbrella stala největší korporací na světě. Veškeré výše uvedené služby a výroby jsou ale jen zástěrkou a zdrojem financí pro utajované výzkumy a výrobu biologických zbraní, určených k prodeji na černém trhu. Hlavní sídlo Umbrelly je ve fiktivním městě Raccoon city, označovaném jako „Domov Umbrelly“, kde má korporace hned několik desítek budov, v jejichž podzemí se skrývají utajené laboratorní komplexy. Vše začalo v hlavě Oswella E. Spencera. Ten spolu s Marcusem, Ashfordem a studentem Travisem objevil v Africe zázračnou rostlinu, která získala přezdívku „Schody ke slunci“, a jeho největším životním snem bylo vytvořit novou lidskou rasu, pro níž by byl on sám bohem. Rasu silnější, rychlejší, inteligentnější.

Po smrti Edwarda Ashforda se Spencer chtěl zbavit Marcuse a převzít plnou kontrolu nad společností. Tím ale odstartoval řadu incidentů v arklayských horách, kvůli čemuž musel v roce 1998 oblast prohledávat speciální takticko-záchranný oddíl policie v Raccoon City, jehož přeživší členové získali svědectví proti Umbrelle.

Pád korporace

Nedlouho po tragédii v arklayských horách v raccoonském laboratorním komplexu Umbrelly pod policejní stanicí došlo k incidentu mezi významným vědcem Williamem Birkinem a jednotkami bezpečnostních složek Umbrelly - U.S.S. Šlo pouze o to, získat od Birkina vzorky G-viru, jeho výtvoru, který nechtěl přenechat Umbrelle. Když už věděl že je proti silám Umbrelly bezmocný, sám sebe infikoval, vzorky G-viru byly ve stokách rozšlapány a došlo k jejich úniku do stok, následně do zásob vody pro Raccoon City. Většina populace města byla infikována a proměnila se v zombie. Raccoon City bylo na příkaz vlády Spojených států atomovou pumou vymazáno z povrchu zemského.

Šlo o mimořádný incident, jemuž Umbrella neunikla. Později bylo několika přeživšími lidmi u soudního líčení prokázáno svědectví o hrůzách, které Umbrella ve svých zařízeních skrývala, a to, že má na svědomí smrt několika desítek tisíc lidí.

Velký podíl na zničení korporace Umbrella má jeden z jejích vlastních výtvorů z programu „Weskerových dětí“, muž, který touží po moci a myslí hlavně na sebe samého - Albert Wesker, muž, který stál v pozadí mnoha incidentů a byl přímo jejich strůjcem. Odcizil osobně a v některých případech s pomocí nasazených agentů nejen vzorky virů a parazitů, ale i přísně tajná data z výzkumů Umbrelly a superpočítače Červená Královna.
Nový web o Resident Evil je již dostupný!
Najdete ho na BiohazardEurope.com

Komunita


Menu


Média


Kdy co vyjde

Resident Evil 2: remake (hra)
PS4 25.01.2019
Neznámý titul (hra)
PC PS4 XONE 2019-2020

Reklamní sdělení


Partnerské weby

Resident Evil Fanstránka Česká Databáze Her GTA Záhady TOPlist

Herní trička
Bezva trika s motivem her ale také seriály, hudba, legrační trička.

Tankisté CZ
Zahrajte si nejoblíbenější válečnou on-line hru - zdarma!

1001 her Zahrajte si oblíbené online hry 1001 her. Hry jsou zdarma, pro každého

My Free Zoo

Vybuduj si svou vlastní Zoo.


© 2011-2017 Tricell.cz, Resident Evil Fansite

Kontakt Redakce Historie Bannery Statistiky Vyhledávání Archiv Facebook

Tricell