Monstra - Resident Evil 4Ganados

Lidé napadení parazitem Las Plagas, které ovládá Osmund Saddler. Vyskytují se ve vesnici.


Los Illuminados Monks

Mniši kultu Los Illuminados, napadení parazitem Las Plagas, stejně jako Ganados. Vyskytují se na hradě.


Ganados Soldiers

Ganados v podobě vojenských milic. Vyskytují se na vojenské základně.


Soldier With Hammer

Velcí obrnění vojáci, s delším životem než mají běžní. K boji používají velké kladivo.


Colmillos

Psi ovládaní parazitem Las Plagas. Vyskytnou se několikrát během hry. Mohou útočit jak kousáním, tak svými chapadly z parazita Plagas v jejich těle.


Chainsaw Ganado

Ganado s motorovou pilou. Na hlavě nosí pytel. Vyskytnou se několikrát za hru jako podbossové. Mají delší život než normální Ganados a jsou nebezpečnější.
Don Pedro

Je Ganado ve stavu toho, když mu po způsobených velkých ztrátách na životě praskne hlava, a vyčnívá mu z krku namísto ní parazit Las Plagas. Jsou odolnější, a je zde několik druhů těchto potvor: Plagas co vás pouze sekne, Plagas co vám dokáže okamžitě ukousnout hlavu, a Plagas utvořený do formy pavouka, který se po zásazích odpojí od těla a útočí jako samostatný organismus, avšak pokud ho nezabijete tak sám po chvilce zemře.


Double Chainsaw Ganado

Gannado se zdvojenou motorovou pilou - dvě pily má k sobě spojené řetězy. Vyskytuje se pouze jako boss v bonusu The Mercenaries. Je velmi rychlý, odolný, a zabije vás okamžitě, jakmile k vám dorazí.


Bella Sisters

Dvě sestry - Ganados - s motorovými pilami.
Regenerator

Monstrum vyvinuté z parazita Las Plagas ve výzkumu na vojenské základně. Už název napovídá, že toto monstrum je schopno se regenerovat, takže pokud mu například ustřelíte hlavu, ona mu zase doroste. Nejlepší cesta, jak je zabít, je infračervený zaměřovač na odstřelovací pušku, ten najdete v mrazírně. Zaměříte jejich slabinu, a nemusíte zbytečně plýtvat municí.


Iron Maiden

„Železná pana“ - monstrum vyvinuté z Regeneratora. Je vylepšeno o bodáky, které má po celém těle, a dokáže je využít k boji.


U-3

Las Plagas monstrum, se kterým se Leon střetne v jeskyni s velkou zavěšenou klecí. Jeho největší slabinou je chapadlo na zádech. Při prvních střetech ale nejde zabít, musíte mu unikat a odemykat vrata od klecí. Zabít lze teprve při souboji na zemi, což následuje po části s klecí.


El Gigante

Obr vytvořený parazitem Las Plagas s neuvěřitelně velkou silou. Jeho slabinou je Las Plagas vyčnívající z jeho zad. Setkáte se s nimi několikrát za hru.


Salazar

Salazar své tělo propojí s obrovskou Plagasovou rostlinou na zdi v jednom ze sálů hradu, spolu s monstrem Verdugo. Poté zmutují do této formy a nejslabším místem je sám Salazar, jehož tělo od pasu k hlavě se odhalí vždy na krátkou dobu po zranění části Verdugovy zmutované hlavy.


Mendez

Bitores Mendez zmutuje po střetu s Leonem ve stodole, kde u něho Leon odpálí sud s hořlavinou. Jeho páteř naroste do větších rozměrů a odpojí jeho tělo od nohou. Ve druhé formě o nohy přijde a pohybuje se pouze chapadly, která mu vyčnívají ze zad. Je rychlý a silný.

Krauser

Působením parazita Las Plagas je Krauser po boji s Leonem v ruinách, kdy je vážně zraněn, přeměněn do nové formy, kdy jeho levá ruka zmutovala do velmi ostrého „křídla“. Jeho nejzranitelnějším místem je jeho hlava, do které mu musíte ale střelit když se odkryje a snaží se vás seknout. Přes jeho obrbanu tímto „křídlem“ je nezranitelný.


Gatling Gun J.J.

Tlustý vojenský Ganado, který je dalším z menších bossů. Útočí rotačním kulometem, kterým po vás střílí a může vás s ním uhodit.


Verdugo

Strážci Ramona Salazara. V této formě bojujeme pouze s jedním, a to poté, co ho na Leona pošle sám Salazar. Je rychlý, útočí svým ostrým ocasem a dokáže přežít střelu z raketometu. Můžete ho nechat zmrazit dusíkem v červených lahvích a způsobit mu tak vyšší škody na životě střílením do něj.


Novistador

Lidé napadení parazitem Las Plagas kombinovaného s DNA hmyzu. Vyskytují se v některých částech hradu. Jakmile létají ve vzduchu, stačí vám pouze jeden náboj z pistole k jejich usmrcení, to bohužel neplatí když jsou na zemi.


Armaduras

Rytířská brnění obsahující parazit Las Plagas, který je dokáže ovládat. Vyskytují se ve sklepech hradu. Bojují sekáním meči a sekerami.


Del Lago

Obří mlok, napadený parazitem Las Plagas. Je jedním z bossů, se kterým se střetneme na jezeře za vesnicí. Jeho největší slabinou jsou chapadla Plagasu v jeho ústech.
Garrador

Člověk, který byl mučen na Salazarově hradě. Je také napaden parazitem Las Plagas a vzhledem by mohl připomínat gladiátora. Je slepý a orientuje se pouze podle sluchu, toho se dá využít nejen pomocí zvonů, které se v místech s nimi nacházejí. Má dlouhé železné drápy na rukou, kterými bezhlavě seká kolem sebe a dokáže vám i useknout hlavu. Jejich nejslabším místem je stejně jako u jiných nepřátel Las Plagas vyčnívající z jejich zad.


Saddler

Ve finále hry se střetneme s vůdcem kulti Los Illuminados - Osmundem Saddlerem - který zmutuje v obří monstrum. Jeho největší slabinou jsou oči, které má na nohách a především větší oko, které se vám vystaví poté, co mu všechny oči na nohách rozstřílíte. Do něho můžete střílet, ale nejlepší je využít sekání do tohoto oka nožem.
© 2011-2017 Tricell.cz, Resident Evil Fansite
Poslední novinky:     Resident Evil 7 získává první DLC „Banned Footage vol.1“   •   RE7 Live-action trailer   •   Může být Glenn Arias agent Hunk?   •   Stahujte fanouškovské demo Resident Evil 3.5   •   Druhý trailer na Resident Evil: Vendetta