Queen Zenobia a její historie


Hrubá tonáž: 148 000 tun
Celková délka: 335, 8 metrů
Celková šířka: 52,3 metrů
Výška: 93,97 metrů
Výkon: elektrický diesel pohon
Počet cestujících: 2200
Posádka: 647
Výtlak: 90 000 tun


Výletní loď společnosti Paraguas line jménem Queen Zenobia (vlajková loď) byla postavena v roce 1978. V době zlatého věku těchto lodí. Její interiér evokující 30. léta 20. století byl zhotoven na základě dochovaných návrhů architekta George Trevora předtím než se stal nezvěstným, a již během stavby fascinovala mnoho lidí, o čemž referovaly i články v novinách.

Jméno lodi „Zenobia“ bylo pojmenováno po krásné královně starověké Palmýry, která vojensky prohrála s Římem, a loď se mezi osobními parníky 20. století stala tak populární, že se o ni mluvilo jako o „Nádherné královně Atlantiku“.

Kvůli rozvoji letecké dopravy zájem o zaoceánské plavby dočasně poklesnul a proslýchalo se rovněž, že krize se dotkla zvláště výdajů k udržení lodí. Nicméně společně s jejími sesterskými loděmi byla v pozdních 80. letech odkoupena společností Paraguas line, přičemž parní turbíny byly zmodernizovány na elektrické dieselový pohon, byly provedeny mnohé renovace, došlo k rozšíření skladovacích a ubytovacích prostorů, loď byla vybavena nejmodernějšími vybavením.

Po modernizaci se nesčetněkrát plavila po celém světě, zajišťovala okružní plavby kolem Jižní Ameriky a dalších, v nedávné době byla umístěna do středomoří a při okružních plavbách k africkým zemím každý rok nabídla četným zákazníkům spokojenost a potěšení z moře.

Queen Zenobia a její historie
vydání z roku 1995

Resident Evil: Revelations dokumenty / documents


© 2011-2017 Tricell.cz, Resident Evil Fansite
Poslední novinky:     Resident Evil 7 získává první DLC „Banned Footage vol.1“   •   RE7 Live-action trailer   •   Může být Glenn Arias agent Hunk?   •   Stahujte fanouškovské demo Resident Evil 3.5   •   Druhý trailer na Resident Evil: Vendetta