Piersova kariéra


Piers se jako nestarší syn z rodiny Nivansů přišel do rodiny s vojenskou tradicí datující se od jeho pradědečka. Od první chvíle byl tělem i duší přesvědčen o své vojenské kariéře a nikdy o ničem jiném ani nezauvažoval. Piers absolvoval vojenskou akademii s vynikajícími výsledky a pro jeho střelecké dovednosti byl přidělen k armádním speciálním jednotkám. Krátce po vstupu do armády však nebyl schopný nalézt opravdovou motivaci. "Za co vlastně mám bojovat...?" Navzdory tomu, že se zaobíral těmito myšlenkami se Piers podroboval intenzivnímu a každodennímu výcviku.

V roce 2010 jeho střelecké schopnosti byly výcvikem ještě zdokonaleny a v této době byl osobně naverbován Chrisem Redfieldem, aby se připojil k BSAA.

Piers byl překvapený tím, že Chris Redfield jako špičkový speciální agent a jeden z členů tzv. "Původní jedenáctky", lidí, kteří stáli u založení BSAA, opustil svou tak říkajíc privilegovanou pozici agenta a nechal se přeložit k týmu Alfa jako kapitán, aby se mohl více podílel na utváření mladší generace.

Chris své muže, kteří pod ním sloužili navíc bral jako "rodinu" a věřil, že právě mladší generace bude pro budoucnost BSAA zásadní. Při svém velení tak více než cokoliv jiného respektoval život a vůli svých mužů. Piers byl tímto přístupem, se kterým se dříve během svého působení u jiných jednotek nesetkal, velice ohromen a nabyl přesvědčení, že Redfield je někým, s kým by se měl ztotožnit. Mimo jiné tím i nalezl smysl pro to, za co bojovat.

Přibližně rok zpátky Piers vyprávěl o Chrisovi mladším členům. Jeden z můžu se ho dotázal a Piersova odpověď na něj udělala takový dojem, že si ji poznamenal:

"Nedávno jsem se kapitána zeptal. "Veliteli, co jste dělal v mých letech?" Je mi 25 let. Když mu bylo 25, kapitán právě prošel "incidentem v sídle". Když mu bylo tolik, co mně, ocitnul se uprostřed událostí, které by se daly považovat za spouštěč celého raccoonského incidentu. Téměř osamocenej bojoval proti všem bio-organickým zbraním, v té době naprosto neznámým organismům, a přežil. Od té chvíle to už nebylo jako obvykle.

Ale to nebylo všechno. O tři měsíce později se kapitán sám vydal na ostrov Rockfort, který v té době spravovala společnost Umbrella, aby zachránil svou mladší sestru. Tam čelil nejen neznámému viru, se kterým se v Raccoon city nesetkal, ale také bojoval proti Albertu Weskerovi. Nezdálo se však, že by to tím skončilo.

Všechny bio-organické zbraně jsou v každém ohledu strašlivé a já si prostě uvědomil, že kapitán se tím pro mě stává ještě děsivějším. Právě teď určitě nemůžu udělat to a projít tím, čím si tenkrát prošel on. A právě to je ten důvod, proč je Chris Redfield v BSAA žijící legendou. A přestože se mu nebudu moci kdy vyrovnat, chci být přesto jako on. Jako člen BSAA, jako voják a jako člověk."


Resident Evil 6 dokumenty / documents


© 2011-2017 Tricell.cz, Resident Evil Fansite
Poslední novinky:     Resident Evil 7 získává první DLC „Banned Footage vol.1“   •   RE7 Live-action trailer   •   Může být Glenn Arias agent Hunk?   •   Stahujte fanouškovské demo Resident Evil 3.5   •   Druhý trailer na Resident Evil: Vendetta