G-virus


G-virus byl objeven a upraven Williamem Birkinem, otcem Sherry Birkinové. Jde o typ viru, který se vyznačuje nesmírnou silou a reprodukčními schopnostmi. Ti, kteří jsou nakaženi G-virem ztrácí vlastní vědomí a začínají se chovat zcela nepříčetně a ovládáni svými instinkty usilují o rozšiřování svých potomků implementací svých embryí s virem do dalších hostitelů, kteří mohou odpovídat jejich genetické struktuře.

Během incidentu v Raccoon city v roce 1998, byl William Birkin smrtelně zraněn ve snaze nedovolit cizím lidem mu G-virus vzít. V tomto stavu pak virus vpravil sám do sebe. Výsledkem bylo, že virus Williama zcela ovládl a ten začal jednat v naplnění svého instinktu se rozmnožovat. Virem nakazil i svou dceru Sherry, která disponovala podobnými genetickými informacemi jako on, a do které nakladl embryo s virem.

Postup viru se však u Sherry podařilo zvrátit díky vakcíně, kterou získala Claire Redfieldová. Přesto se stopy viru v jejím těle zachovaly. Po raccoonském incidentu byla Sherry přeložena do ochranné vazby pod dohledem Spojených států a podstoupila řadu experimentů týkajících se výzkumu G-viru. Postupem doby jak dospěla získala nad efektivitou tohoto viru kontrolu a podařilo se jí ve svůj prospěch zužitkovat jako jediných jeho regeneračních vlastností a virové resistence.

Navíc díky G-viru vypadá Sherry mladší než jak odpovídá jejímu skutečnému věku. Dochována byla zpráva člověka z amerického výzkumného institutu, který se podílel na výzkumu v případě Sherry:

"Vzešlo-li něco pozitivního z raccoonského incidentu, který byl jednou velikou beznadějí, potom by to mohl být "zázrak" jménem Sherry Birkin. Přestože stopy po G-viru v jejím těle zůstaly a jsou mimo jiné velmi aktivní, ona sama má nad virem a jeho negativním dopadem na její tělo naprostou kontrolu.

Místo toho z viru úspěšně vytěžila jeho vlastnosti regenerovat se, čímž tak nabyla těla, které je snad téměř nezranitelné. Vůči dalším virům navíc získala silnou imunitu a proces stárnutí se u ní téměř zastavil okolo jejího dvacátého věku. Nemyslím však, že jí to udělá šťastnou."


Resident Evil 6 dokumenty / documents


© 2011-2017 Tricell.cz, Resident Evil Fansite
Poslední novinky:     Resident Evil 7 získává první DLC „Banned Footage vol.1“   •   RE7 Live-action trailer   •   Může být Glenn Arias agent Hunk?   •   Stahujte fanouškovské demo Resident Evil 3.5   •   Druhý trailer na Resident Evil: Vendetta