Neo-Umbrella


Záhadná Ada Wongová se s příslušníky BSAA setkala v Republice Edonia, kde pro Chrise Redfielda a jeho muže přichystala léčku, při které řadu z nich za použití C-viru proměnila v B.O.W.s.

Udává se, že Ada Wongová vedla bioteroristickou organizaci označenou jako "Neo-Umbrella", která na C-viru pracovala především v laboratořích nacházejících se v Číně, a která využila občanské války v Edonii k tajné distribuci C-viru mezi povstalce. Ti se následně proměnili v J´avo, bio-organickou zbraň vzniklou účinkem tohoto viru, a "Neo-Umbrella" tak mohla získat další potřebná data.

Sám Chris Redfield dlouhá léta bojoval proti farmaceutické společnosti "Umbrella", jež byla zodpovědná za mnoho biologických a bioteroristických incidentů. Je snadné si představit, že když Chris poprvé zaslechl "Neo-Umbrella", ihned nabyl toho pocitu bezprostředního ohrožení. Proč Ada Wong pojmenovala svou organizaci zrovna jako "Neo-Umbrella"? To věděla snad jen ona sama.

Během operace ve východní Evropě a v Republice Edonia byl oddíl jednotky Alfa z BSAA při kontaktu s osobou Ady Wong a Neo-Umbrellou téměř zlikvidován. Díky stavu v jakém se angažovali v občanské válce v Republice Edonia se ovšem nenabízelo nic, co by existenci organizace označené jako Neo Umbrella potvrzovalo a navíc zde byla možnost, že výpověď ženy, která se představila jako Ada mohla být také falešná, takže vyšetřování pokračovalo s obezřetností.

Nedlouho poté došlo k bioteroristickému útoku v Číně. Neo-Umbrella oficiálně oznámila odpovědnost za útok a potvrzena byla rovněž Ada Wong coby představitelka této organizace. BSAA tak otevřeně čelilo této teroristické organizaci, která ve svém názvu přechovávala neslavné jméno "Umbrella".

Náhled na danou situaci může poskytnout poznámka příslušníka severoamerické pobočky BSAA Marca Rose:

"Dnes byly v Číně vysazeny také jednotky severoamerické pobočky BSAA, aby pomohly potlačit bioteroristický útok. Při pohledu na rozsah útoku je to určitě správný rozhodnutí. Letíme do operační oblasti, kde povedu Bravo tým.

Proslýchá se, že Piers z Alfy konečně našel Redfielda. Vzhledem k tomu, že tým je znovu připraven k okamžité akci, jej znovu povede právě Chris. Těším se až tam na něho narazím. Každopádně kolují fakt divný povídačky o tom, že ti, co stojí za tímhle terorismem, si nechávají říkat "Neo-Umbrella".

Nemyslím, že je vtipný nějak využívat nenáviděné jméno Umbrelly, spouštěče celýho tohodle bioteroru. Tu zatracenou mrchu Wongovou nebo co prostě chytíme a donutíme padnout na kolena před celým lidstvem."


Resident Evil 6 dokumenty / documents


© 2011-2017 Tricell.cz, Resident Evil Fansite
Poslední novinky:     Resident Evil 7 získává první DLC „Banned Footage vol.1“   •   RE7 Live-action trailer   •   Může být Glenn Arias agent Hunk?   •   Stahujte fanouškovské demo Resident Evil 3.5   •   Druhý trailer na Resident Evil: Vendetta