Lepotitsa / Lepotica


Lepotitsa je C-virem infikovaný jedinec zrozený ve své finální mutaci. Ve východoevropském jazyce značí slovo Lepotitsa "krásku".

Mezi nejtypičtější a zároveň nejstrašnější charakteristiku Lepotitsy patří její schopnost vypouštět z jejích pórů jistý druh plynu, který dokáže převážnou většinu lidi při vdechnutí během chvíle proměnit v zombie. Udává se, že pouze jeden takovýto tvor je schopen tento plyn rozptýlit až do okruhu přibližně 8 kilometrů čtverečních (3 míle čtvereční). U doposud provedených bioteroristických akcích se virus měl hlavně rozšířit infekcí při kousnutí nebo krevní infekcí, u Lepotitsy se však její plyn může přenášet i vzduchem, a tak je velmi obtížné předejít jeho nákaze. Právě bioteroristický útok v Tall Oaks, ve kterém bylo zaznamenáno obrovské množství zombies, a se kterými se setkal Leon S. Kennedy, byl poprvé způsoben právě touto bio-organickou zbraní.

Organizace Neo-Umbrella zřejmě Lepotitsu poprvé objevila jako jednoho z celé řady C-virem zrozených tvorů během tzv. kompletní mutace. Tento fakt může být potvrzen na základě zprávy, jež byla nalezena v ruinách výzkumného zařízení nacházejícího se pod katedrálou města Tall Oaks:

"Před rokem na škole Marhawa jsme testovali praktické využití subjektu C-16 (původní jméno Nanan Yoshihara). Samotná Lepotitsa byla zrozena vylepšením daného vzorku, čímž se z ní stala velice mocná zbraň, v podstatě nemajíce konkurenci ve vedení rozmanitých útoků. Pokud by se připravilo několik subjektů Lepotitsy k rozptýlení plynu, město Tall Oaks bude během chvíle plné nakažených lidí. Kukly, u kterých bylo předem analýzou zjištěno, že se z nich vyvine Lepotitsa, byly rozmístěny na různých místech po městě. Následně se vyčká, dokud se Tall Oaks nepromění v peklo.

Jako opatření bylo u Lepotits rozmístěných po městě a poté co splní svůj účel, zajištěno zničení. Pro případ, že by byla tato laboratoř nějakým způsobem objevena, chceme jednu kuklu ponechat i zde.

Těším se na den zahájení."


Resident Evil 6 dokumenty / documents


© 2011-2017 Tricell.cz, Resident Evil Fansite
Poslední novinky:     Resident Evil 7 získává první DLC „Banned Footage vol.1“   •   RE7 Live-action trailer   •   Může být Glenn Arias agent Hunk?   •   Stahujte fanouškovské demo Resident Evil 3.5   •   Druhý trailer na Resident Evil: Vendetta