Leon a Ada


Ada Wongová je špiónkou angažující se napříč podsvětím. Její skutečná identita je neznámá a spekuluje se, že dokonce ani její jméno Ada Wong nemusí být pravé.

Leon a Ada se poprvé setkali během katastrofy v Raccoon city v roce 1998. V té době jako začínající policista dorazil Leon k raccoonské policii a okamžitě se octnul uprostřed tohoto incidentu. Leon se pokoušel z města, kterým se to hemžilo nejrůznějšími monstry, uniknout. Ada naopak byla organizací, která konkurovala korporaci Umbrella, zodpovědné za tento incident, pověřena úkolem aby do města pronikla.

Ve městě, které se proměnilo v peklo na zemi, na sebe Ada a Leon narazili. Ada zprvu zamýšlela využít své falešné identity i Leona pouze ke splnění svého úkolu. Společná snaha v pekelném Raccoon city přežít však mezi oběma lidmi vytvořilo silné pouto. A tak se stalo, že Ada opustila od svých záměrů Leona pouze využít a riskovala pro Leona i svůj život. Přestože se z Raccoon city každý dostali svou vlastní cestou, v obou toto setkání zanechalo silný dojem.

Po tomto incidentu se Leon stal vládním agentem a Ada se znovu stáhla do ústranní. Napříč různými situacemi a incidenty se však nadále několikrát znovu setkávali. Ada s využití Leona plnila své úkoly a Leon zůstával u Ady v milosti. Nepovažovali se však vzájemně za nepřátele, ale nedalo se říci, že by bylo mezi nimi patrné i jasné přátelství nebo přímá náklonnost. Zkrátka vztah těchto dvou lidí se jiným může zdát dosti zvláštní.

Záznamů o osobě Ada Wongová je velmi málo, ovšem nedávno se její jméno objevilo i v dokumentech CIA. V jednom takovém dokumentu lze nalézt zprávu CIA během působení ve Východoslávské Republice v době probíhající občanské války.

"Šetřením bylo zjištěno, že u vládních kruhů Východoslávské Republiky působila jistá žena, která se vydávala za členku a pozorovatelku organizace BSAA. Představila se jako Ada Wongová. Samotné BSAA něco takového popřelo. Zdá se, že evropská centrála BSAA to už zametla. … vypadá to tak, že budeme zřejmě jediní, kdo o téhle záležitosti budou vědět."


Resident Evil 6 dokumenty / documents


© 2011-2017 Tricell.cz, Resident Evil Fansite
Poslední novinky:     Resident Evil 7 získává první DLC „Banned Footage vol.1“   •   RE7 Live-action trailer   •   Může být Glenn Arias agent Hunk?   •   Stahujte fanouškovské demo Resident Evil 3.5   •   Druhý trailer na Resident Evil: Vendetta