Dohoda se Spojenými státy


Sherry Birkinová se po incidentu v Raccoon city ocitla pod dohledem Spojených států amerických ze dvou důvodů.

Tím prvním byla snaha prostudovat G-virus, který se uchoval v jejím těle. Tím dalším byla nutnost zajistit její ochranu, protože existovala možnost, že se Sherry může stát cílem Alberta Weskera, který se na G-virus také zaměřoval.

Poté, co došlo k rozpadu organizace, ke které Wesker patřil, a kdy sám Wesker byl roku 2009 zabit BSAA v čele s Chrisem Redfieldem, tak z povrchu zemského zmizela i osoba, která ohrožovala ochrannou vazbu Sherry. Chránit Sherry již nebylo zapotřebí a jako forma kompenzace za její zadržování jí byla nabídnuta možnost stát se agentkou ve službách Spojených států.

Sherry se obávala zvyšujícího se počtu jí podobných obětí, ke kterým v posledních letech docházelo v důsledku nárůstu bioteroru, a tak s úmluvou souhlasila. Uvedena do funkce byla pod dohledem Dereka C. Simmonse, který byl také jejím poručníkem. Sherry byla vycvičena jako agent a později byla pověřena úkolem ochránit a převézt žoldáka Jakea Mullera, jenž byl nositelem protilátek proti C-viru, do Spojených států.

Později byl nalezen zápis Simmonse, vztahující se k době, kdy se Sherry stala agentkou:

„Zdá se, že Sherry s tou nabídkou služby agentky jako kompenzaci za její držení, souhlasí. Nejspíš si o tom pomyslela: „Stanu se agentkou, protože chci ochránit ty, kteří prošli tím, co já.“ Ta její dobrosrdečnost je zvrácená.

Rozhodnuto bylo také o tom, že jako agent bude spadat výhradně pode mně. Přestože v případě experimentů nemá Sherry už co nabídnout, může být ještě užitečná. Mít ji po ruce, to by ničemu vadit nemělo.“


Resident Evil 6 dokumenty / documents


© 2011-2017 Tricell.cz, Resident Evil Fansite
Poslední novinky:     Resident Evil 7 získává první DLC „Banned Footage vol.1“   •   RE7 Live-action trailer   •   Může být Glenn Arias agent Hunk?   •   Stahujte fanouškovské demo Resident Evil 3.5   •   Druhý trailer na Resident Evil: Vendetta