Chris a Wesker


Osud Chrise Redfielda s osudem otce Jakea Mullera, Albertem Weskerem, byl silně provázaný.

Oba kdysi patřili ke speciální policejní jednotce města Raccoon city, označené jako S.T.A.R.S., a oba roku 1998 byli zapleteni do tzv. incidentu v panském sídle, během kterého byly poprvé v historii zaznamenány bio-organické zbraně. Wesker byl ve skutečnosti jedním z ústředních strůjců tohoto incidentu a byl napojený na korporaci Umbrellu. Chris díky této zradě ze strany Weskera přišel ve S.T.A.R.S. jednotce o mnoho svých přátel a kolegů.

Tím odstartoval Chrisův boj za svrhnutí Umbrelly a také dlouhý boj mezi ním a Weskerem, který sám nadále tajně intrikoval na pozadí dalších incidentů způsobovaných biologickými a bio-organickými zbraněmi.

Později v Africe roku 2009 znovu Chris narazil na Weskera, jenž tentokrát plánoval globální teroristický útok. Wesker v průběhu incidentu sám zmutoval do B.O.W., ale nakonec byl zabit. Tím byl ukončen přes deset let trvající osudový souboj mezi ním a Chrisem.

Chris se k této věci v oné době vyjádřil takto:

„Likvidace Weskera se nepochybně stala jedním ze zásadních průlomů. Touto bitvou jsem si znovu připomněl význam toho „za co vlastně člověk bojuje“. Ale stejně tak, když byl Wesker, který se podílel na tolika bioteroristických akcí, konečně poražen, jsem si taky uvědomil, že "moje práce je tím u konce".


Nemíním tím zcela ustat v boji proti bioteroru. Ale nadešel čas, aby se do čela postavila další mladá generace - generace která sdílí stejné cíle jako já. Není totiž vyloučeno, že by se jednoho dne nemohl objevit někdo další jako byl Wesker.

V takovém momentě budou důležití spolubojovníci, kteří po mně budou následovat, a kteří se bioteroru postaví čelem. Rozhodl jsem se, že rezignuji z pozice agenta a přestoupím do polní jednotky. Pro budoucnost BSAA se musíme podílet na vyškolení mladších lidí v přední linii.

Resident Evil 6 dokumenty / documents


© 2011-2017 Tricell.cz, Resident Evil Fansite
Poslední novinky:     Resident Evil 7 získává první DLC „Banned Footage vol.1“   •   RE7 Live-action trailer   •   Může být Glenn Arias agent Hunk?   •   Stahujte fanouškovské demo Resident Evil 3.5   •   Druhý trailer na Resident Evil: Vendetta