Ada a Raccoon city


Roku 1998 se Ada Wongová na rozkaz Alberta Weskera, otce Jakea Mullera, infiltrovala do Raccoon city.

Jejím úkolem bylo zajistit G-virus, který se pro své vlastní účely chystal zužitkovat jeho tvůrce William Birkin, otec tehdy dvanáctileté Sherry Birkinové. Ada ve svém úsilí o dosažení tohoto úkolu byla především konfrontována s Williamovou ženou a matkou Sherry, Annette, která se nehodlala výtvoru svého manžela za žádnou cenu vzdát. Ada nakonec byla vzorek viru schopna úspěšně získat i s pomocí Leona S. Kennedyho, se kterým se během událostí v Raccoon city setkala, a dokázala se s tímto vzorkem vrátit zpět k Weskerovi.

Roku 2004 obdržela Ada od Weskera instrukce, aby se vydala do odlehlého kraje v jihozápadní Evropě, a získala zde parazitický organismus označený jako „Plaga“. I tam opět narazila na Leona a s jeho pomoci se jí od něj podařilo získat vzorek Plagy a splnit tak svou misi.

Následně však Ada Plagu Weskerovi nepředala a naopak pro sledování svého vlastního „pravého účelu“ s tímto vzorkem zmizela. Pro Adu byl dokonce i samotný Wesker, který se pokoušel pomocí virů získat kontrolu nad světem, jen pouhým dílkem v dosažení jejího skutečného poslání. Zanedlouho přišel Wesker v Africe při boji s agenty BSAA o život. Zpráva o jeho smrti se brzy rozšířila podsvětím a doslechla se o ní i Ada.

Z té doby se uchoval i následující zápisek, který si Ada zapsala:

„Dostala se ke mně informace, že Wesker byl zabit v potyčce s BSAA. Pro dosažení svých skutečných cílů ta doba, po kterou jsem s ním spolupracovala, nebyla krátká. Necítím sice lítost, ale vzhledem k tomu jak přece jen mocná existence právě vymizela, nemůžu popřít, že trochu mírně pociťuji prázdnotu.

Podařilo se mi proniknout do organizovaného podsvětí, kde se manipuluje s B.O.Ws, a smrt Weskera, který dominoval v čele, bude znamenat změnu v dosavadním rozložení nejrůznějších sil bez ohledu na prosazovanou stranu. Pro teď pozornost vyžaduje Simmonsova Rodina, která se dala do pohybu.

Ovšem nezáleží na tom, co a kde se bude dít, můj dosavadní pravý účel se tím nemění. Ani v budoucnu.“


Resident Evil 6 dokumenty / documents


© 2011-2017 Tricell.cz, Resident Evil Fansite
Poslední novinky:     Resident Evil 7 získává první DLC „Banned Footage vol.1“   •   RE7 Live-action trailer   •   Může být Glenn Arias agent Hunk?   •   Stahujte fanouškovské demo Resident Evil 3.5   •   Druhý trailer na Resident Evil: Vendetta