Warning: include(.../.../000-head.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/theblogue.cz/tricell/doc/re5/vchriscd.php on line 25

Warning: include(): Failed opening '.../.../000-head.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /var/www/html/theblogue.cz/tricell/doc/re5/vchriscd.php on line 25

Chris Redfield


Jeho kariéra odstartovala u amerických leteckých sil. Se silnou vůlí nezpronevěřující se vlastním zásadám bez ohledu na situaci, vytrvalým úsilím, a s trochou štěstěny na své straně, se Chris stal bojovým pilotem. Pro pozici pilota sliboval jeho vyrovnaný charakter nadějnou budoucnost, ovšem se svými postoji vyplývající z jeho povahy se v té době také často dostával do sporů s nadřízenými. S výhledem, že se nepodaří tyto neshody urovnat, se Chris krátce nato rozhodl odejít do výslužby.

Po vyřazení byl pro své střelecké dovednosti i znalosti v technikách boje na blízko, stejně tak pro všestrannost a kvalifikovanost ovládat nejen letadla, ale i helikoptéry, naverbován ke speciální jednotce S.T.A.R.S. u policie Raccoon city. Byla mu svěřena role průzkumníka (PM-point man) ve S.T.A.R.S družstvu Alfa. PM je průzkumník vykonávající průzkum před týmem a zajišťující určenou pozici. V závislosti na misi je vyžadováno nejen nezbytných střeleckých schopností a zvládnutí technik boje, ale rovněž značné praktické zkušenosti s celou řadou palných zbraní.

I v těchto bodech Chris vynikal, a vyznačoval se flexibilitou a přesným talentem zvládnout podle potřeby vše od pušek až po těžké zbraně.

Chris ve S.T.A.R.S. zdárně zastával své povinnosti. Ovšem v červenci roku 1998 se mělo něco zásadního přihodit. Družstvo Bravo jednotky S.T.A.R.S. zmizelo v horách v blízkosti Raccoon city. Chris s družstvem Alfa vyrazil, aby ho vypátrali, ale byli napadeni zuřivými divokými psy (později identifikovány jako bio-organické zbraně (B.O.W.) označené „Cerberus“) a byli nuceni utéct do nedalekého sídla.

Ukázalo se, že toto sídlo bylo testovacím zařízením, označeným jako Arklayská laboratoř, sloužící k vývoji biologických zbraní, které spravovala globální farmaceutická společnost „Umbrella“. A zde byl on i jeho parťačka, Jill Valentineová, prostřednictvím spiknutí Alberta Weskera, nuceni čelit řadě B.O.W. Wesker byl sice kapitánem jednotky S.T.A.R.S. a nadřízeným Chrise a Jill, ale byl to také zpravodajský agent Umbrelly. S využitím B.O.W. po celém sídle se pokusil z nejrůznějších situací získat bojová data.

Událost v Arklayské laboratoři, jež je obecně známa jako „Incident v sídle“, skončila smrtí Weskera, zlikvidováním B.O.W. Tyranta Chrisem a Jill a výbuchem laboratoře.

Po návratu Chris o tomto strašlivém případu a o hrozbě ze strany Umbrelly informoval, ovšem nejvyšší místa v Raccoon city byla pod silným vlivem Umbrelly a nemluvě dokonce o vládě, která jeho slovům nevěnovala příliš velkou pozornost. Tato organizace, které chtěl čelit, byla gigantická a s mimořádnou mocí, avšak to naopak v Chrisovi posilnilo jeho odhodlání bojovat. Chris pokračoval ve svém vlastním vyšetřování a vydal se do Evropy. O své cestě však nezpravil svou rodinu.

Navzdory tomu, že se snažil brát ohled na to, aby tím vším nebyla ohrožena jeho vlastní rodina, se mu to nakonec nepodařilo. Jeho sestra, Claire Redfield, která s bratrem ztratila kontakt a začala si o něj dělat starosti, přijela do Raccoon city. Stalo se tak v době, kdy bylo Raccoon city pustošeno t-virem, avšak zde se jí podařilo setkat se s Leonem S. Kennedym, se kterým si společně probojovala cestu ven a celou tragédii tak přežít. Na základě informace, kterou během incidentu Claire zjistila, se později vydala za Chrisem do Evropy, kde však skončila v rukou Umbrelly.

Chris se o tom dozvěděl od Leona a ve snaze zachránit svou sestru se vydal na ostrov Rockfort, kde byla Claire držena. A opět zde čelil několika skutečnostem.

Antarktické laboratoři Umbrelly

Alexii Ashfordové

viru t-Veronica

... a Albertu Weskerovi

Strůjce incidentu v sídle. Jeho dřívější šéf, který byl považován za mrtvého. Znovu v tomto incidentu v pozadí spřádal své plány. A Chris znovu čelil tomuto člověku, s nímž ho spojil osud. Avšak bojové schopnosti Weskera, který se vzdal své lidskosti, zcela převyšovaly ty Chrisovi. Přesto se mu podařilo tak tak vyhrát. Když sledoval, jak Wesker mizí v plamenech, Chris si znovu připomněl to odhodlání zničit původce všeho tohoto zla - Umbrellu.

Později přišel rok 2003. Chris se nacházel na ruské obloze. Vedle něj byla jeho dřívější parťačka, Jill Valentine. V té době byla Umbrella na kolenou. Zmítána pod náporem nekonečných procesů vinící ji za zničení Raccoon city a potýkající se s propadem akcií. Krach Umbrelly se zdál být jen otázkou času.

Během tohoto se podařilo Chrisovi získat info o tom, že Umbrella se chystá prosadit projekt na vývoj nové B.O.W. A právě v této zemi, v Rusku, v Kavkazské laboratoři byl tajně prováděn projekt „T-A.L.O.S.“. Chris a Jill se na tuto informaci zaměřili a společně s místní proti-kontaminační jednotkou zahájili na tuto laboratoř útok. A podařilo se jim ohnisko katastrofy znovu zažehnat.

Krátce poté se Umbrella zhroutila.

Ovšem Umbrella již svá temná zkázonosná semínka zasela po celém světě. B.O.W.s začaly být využívány nejen ve válečných zónách, ale rovněž byly využívány k teroristickým činům a dotýkajících se tak široké veřejnosti. Když bylo zformováno BSAA, aby čelilo této hrozbě, bylo pro Chrise samozřejmostí se k nim přidat. To stejné platilo i pro Jill. Chris a Jill si jako parťáci kryli vzájemně záda a společně čelili zločinům zahrnující biozbraně po celém světě, avšak jejich osud se později opět prolnul se stínem Umbrelly.

Když se oba chystali zatknout zakladatele Umbrelly Oswella E. Spencera, našli namísto něj jeho mrtvolu, nad kterou se zakrvavenýma rukama stál jejich úhlavní nepřítel Wesker. Chris se měl s Weskerem střetnout již potřetí. Ale vše skončilo tragicky, když se Jill s Weskerem zřítila do hlubin útesu. Jillinino tělo nebylo nalezeno ani po třech měsících rozsáhlého pátrání BSAA.

Výsledkem bylo, že Jill byla oficiálně BSAA prohlášena za mrtvou. Není jisté, co Chris před prázdným hrobem slíbil udělat. Zcela jistě se však více oddal vyšetřování zločinů zahrnujících biologické zbraně, u kterých nejvíce toužil po jejich vymícení. Ačkoli patřil k Severoamerické pobočce BSAA, rozsahem vyšetřování bylo u něj mezi BSAA členy zaznamenán největší počet účastí na operácích z celého světa.

Ve víru událostí se Chris dověděl, že jistý Ricardo Irving ve velkém obchoduje s B.O.W. v Africe. Irving byl překupníkem s biologickými zbraněmi, jehož jméno bylo poslední dobou velmi věhlasné. Po zprávě Africké pobočky se Chris dobrovolně přihlásil k účasti na operaci na zadržení Irvinga.

Chris zde měl i tajné úmysly. V pozadí informací se mihlo i jméno jeho bývalého parťáka.

Mohla být stále na živu...

Ale Chris si tuto informaci nechal pro sebe, kvůli nepatrné naději v lidstvo a pro odhodlání. A v této oblasti znovu bude muset čelit biohazardu.

Resident Evil 5 dokumenty / documents
8. listopadu 2015, ZvacA
Warning: include(.../.../000-report.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/theblogue.cz/tricell/doc/re5/vchriscd.php on line 105

Warning: include(): Failed opening '.../.../000-report.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /var/www/html/theblogue.cz/tricell/doc/re5/vchriscd.php on line 105Warning: include(.../.../000-menu.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/theblogue.cz/tricell/doc/re5/vchriscd.php on line 162

Warning: include(): Failed opening '.../.../000-menu.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /var/www/html/theblogue.cz/tricell/doc/re5/vchriscd.php on line 162

Warning: include(.../.../000-copy.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/theblogue.cz/tricell/doc/re5/vchriscd.php on line 171

Warning: include(): Failed opening '.../.../000-copy.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /var/www/html/theblogue.cz/tricell/doc/re5/vchriscd.php on line 171