Warning: include(.../.../000-head.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/theblogue.cz/tricell/doc/re5/jillvalenfid.php on line 25

Warning: include(): Failed opening '.../.../000-head.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /var/www/html/theblogue.cz/tricell/doc/re5/jillvalenfid.php on line 25

Jill Valentine


Pohledné rysy na křehké postavě. Pokud by se procházela ulicí v civilním oblečení, nikdo by si nepomyslel, že je jednou z původních členů elitní jednotky S.T.A.R.S. Jakmile však dojde na krizové situace, stává se z ní než z kohokoliv jiného výborný voják. Samozřejmostí je u ní zvládnutí palebných zbraní, disponuje nerůznějšími talenty a dovednostmi pro deaktivaci výbušnin a pokud se jedná o jednoduché zámky, je rovněž zručná v odemykání zámků šperhákem.

To je Jill Valentinová.

Společně s Chrisem Redfieldem patřila ke družstvu Alfa jednotky S.T.A.R.S. Oba byli zapleteni do tragického incidentu v hrůzostrašné Arklayské laboratoři, obecně známého jako „Incident v sídle“. Přestože uvnitř tohoto sídla se cesty Jill a Chrise rozdělily, na konci společně odhalili pravdu stojící za tímto celým incidentem. Zradu kolegy Barryho Burtona a kapitána S.T.A.R.S. Alberta Weskera, který na pozadí tahal za nitky. Existenci t-viru, který transformoval lidi na zombies, a konspiraci rozsáhlé farmaceutické společnosti Umbrella.

Tyto skutečnosti vytyčily Jill její další kroky. Po přežití incidentu v sídle společně s Chrisem poukazovala na nebezpečí hrozící od Umbrelly, ale k řádnému vyšetřování nedošlo. Nespokojení s tímto přístupem zahájili vyšetřování na vlastní pěst. Cílem byla centrála Umbrelly v Evropě. Ve městě Raccoon city se však také nacházelo důležité výzkumné zařízení Umbrelly, a Jill se rozhodla město chránit dál jako člen jednotky S.T.A.R.S. Kvůli vyšetřování se chtěla za Chrisem vydat do Evropy až později.

Ale Jill se ocitla v dalším incidentu. Během jejího šetření došlo k šíření t-viru z Arklayské laboratoře a virus prostřednictvím hlodavců později zamořil celé město. Raccoon city bylo kontaminováno t-virem a stalo se doslova městem chodících mrtvol. Na tuto situaci bleskurychle zareagoval strůjce tohoto incidentu, Umbrella.

Umbrella na scénu vyslala proti-kontaminační jednotku U.B.C.S. a rovněž nasadila bio-organickou zbraň označenou jako Nemesis-T Typ s úkolem, aby umlčela zbývající členy jednotky S.T.A.R.S. Zatímco ji Nemesis byla v patách, Jill se pokusila uniknout z města a při tom narazila na dalšího člověka. Tím byl přeživší voják jednotky U.B.C.S. jménem Carlos Oliveira.

Jill jeho slovům sice bezvýhradně nevěřila, ale Carlos byl přesvědčený, že jeho jednotka byla nasazena s úmyslem zachránit civilisty. Navrhnul, aby si při úniku z města oba pomáhali. Situace však byla kritická. Americká vláda stála před problémem zamoření Raccoon city a chystala se provést speciální bombové útoky, které byly označené jako "Sterilizační operace". Ke všemu navíc byla Jill infikována t-virem a únik se zdál být beznadějný.

Carlosovi se podařilo obstarat vakcínu, kterou podal t-virem nakažené Jill. Jill se podařilo zotavit a společně s Carlosem se jim podařilo z Raccoon city uniknout.

Později v roce 2003. Prostřednictvím likvidační operace T-A.L.O.S.u, který byl vyvíjen v Rusku, se Jill společně s Chrisem rozhodla čelit zločinům zahrnující biologické zbraně po celém světě jako jedna z původních členů organizace BSAA (původní jedenáctka).

Oba se podíleli na řadě operací k zabránění teroristům v použití biozbraní v Asii, zničení laboratoří na biologické zbraně v jižní Americe, zadržení překupníků v Evropě, ovšem před tímto by si nikdy nepomysleli, že na ně znovu dolehne stín Umbrelly. Její stín byl temný. Byla to existence zakladatele Umbrelly, Oswella E. Spencera.

Jill a Chris obdrželi informace o tom, kde se Spencer nachází a oba se vydali jej zatknout, avšak když vstoupili do Spencerova pokoje jeho residence, narazili na jejich bývalého nadřízeného a nepřítele Alberta Weskera. Zjistili, že svalené tělo ležící u nohou Weskera bylo Spencerovo, jejich mise se změnila a oni se nyní pokusili zadržet Weskera. Dva na jednoho představovalo výhodu. Wesker však už nebyl obyčejnou lidskou bytostí. Oba pro Weskera nepředstavovali velký problém.

V jednu chvíli, když se Wesker chystal svou pěstí prorazit Chrisovo tělo, Jill reflexivně vystartovala. S velkou razancí uchopila Weskera a prolétla s ním skrze okenní tabuli a zmizela v propasti. Na místě zůstal jen Chris a jeho výkřik.

Později proběhlo rozsáhlé pátrání BSAA, ale žádné stopy ani tělo nebyly nalezeny.

23. listopadu roku 2006 byla Jill Valentinová oficiálně prohlášena za mrtvou a bylo rozhodnuto o přidání jejího jména na seznam těch, kdo padli během služby.

Ovšem, její příběh ještě nebyl u konce. Zmizela pod útesem, ale byla zachráněna samotným Weskerem. Wesker, který Jill zachránil, využil této výhody a udržel ji při životě v kryogenickém spánku. Hodlal ji využít jako první testovací subjekt, jakmile bude dokončen jeho Projekt Uroboros. To měla být Weskerova malá pomsta.

Nicméně vyvíjející se situace stála na straně Jill. Při analýze životních funkcí Wesker narazil na neobvyklé hodnoty. V jejím těle se něco dělo a to upoutalo Weskerovu zvědavost. Testy prokázaly, že v jejím těle se vyskytovala zmutovaná forma t-viru. Jednalo se o zbytek viru, kterým kdysi byla infikována v Raccoon city.

T-virus nebyl pomocí vakcíny úplně zničen, ale uchoval se hluboko uvnitř jejího těla. Znovu byl aktivován během kryogenického stavu a znovu se vynořil na povrch. Brzy však t-virus zmizel. Ale něco přesto zůstalo. V těle Jill byly objeveny velmi silné protilátky. Poté, co bylo umožněno t-viru v ústranní přetrvat v jejím těle po mnoho let, tak došlo k vytvoření náležité imunity - jeden by mohl říct, že šlo o zázrak.

A tento fakt Weskera těšil.

Ústředním článkem projektu Uroboros byl totiž Uroboros virus, ale vývoj na něm se víc než se předpokládalo dostával do slepé uličky. Prvotní Uroboros virus vycházel z rostliny Progenitor a jeho toxicita byla natolik silná, že jej nebylo možno v takovém stavu použit. Namísto pozvednutí k nové evoluci lidstva docházelo k úmrtím. Proto Wesker uvažoval využít protilátky z Jill, aby tuto toxicitu zmírnil. Jill tak byla udržena na živu jako továrna na produkování těchto protilátek. Ona, která překazila nespočet spiknutí, a která nenáviděla bioterorismus, byla nyní zneužita pro jeden z nejděsivějších plánů. Není se co divit této tak veliké ironii.

A potom byl Uroboros virus dokončen. Jill už nebyla potřebná, ale pro virus Uroboros nebyla vhodným kandidátem. Její tělo bylo v naprosté ryzosti plné virových protilátek. Proto se Wesker rozhodl ji využít jiným způsobem.

Výzkumem viru Progenitor došlo k vytvoření jako vedlejšího produktu určité chemikálie. Namísto formálního označení pro chemikálie byla mezi vědci tato látka pojmenována jako "P30". Jakmile se tato látka vpraví do subjektu, umožňuje mu nejen získat mimořádné fyzické schopnosti, ale zároveň je možné jej ovládat. V podstatě jako druh dopingu. Cílem projektu Uroboros byla evoluce v nový lidský druh. V tomto smyslu byla existenční hodnota této látky nízká. Avšak mohla být použita pro komerční účely.

Tímto způsobem bylo pokračováno ve výzkumu P30 společně s Projektem Plaga, který zase cílil na vytvoření vojáků, kteří se nikdy nevzepřou rozkazům. U P30 se však ukázalo velké negativum. Doba účinnosti P30 byla extrémně krátká. Výhodou bylo, že pokud byla chemikálie vstřebána a vyloučena z těla, že nezůstávaly téměř žádné vedlejší účinky, ale kvůli velmi krátkodobé účinnosti se nemohlo jednat o prodejné zboží. Tak bylo navrženo zařízení, které zajišťovalo dávkování této chemikálie.

I přes krátkodobou efektivitu není v účinnosti této látky velký rozdíl. Nevědělo se však, jak moc bude mít pravidelné dávkování negativní dopad na tělo. Aby se to zjistilo, rozhodlo se, že se právě Jill použije jako testovací subjekt.

Dávkovací zařízení připojené k její hrudi neustále vstřikuje tuto chemikálii do jejího těla. A stále tak podkopává její mysl, čímž se stává "hračkou" pro potřeby Weskera a Excelly, dokud jí její bývalý kolega, Chris, tohoto prokletí nezbaví.

Resident Evil 5 dokumenty / documents
8. listopadu 2015, ZvacA
Warning: include(.../.../000-report.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/theblogue.cz/tricell/doc/re5/jillvalenfid.php on line 105

Warning: include(): Failed opening '.../.../000-report.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /var/www/html/theblogue.cz/tricell/doc/re5/jillvalenfid.php on line 105Warning: include(.../.../000-menu.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/theblogue.cz/tricell/doc/re5/jillvalenfid.php on line 162

Warning: include(): Failed opening '.../.../000-menu.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /var/www/html/theblogue.cz/tricell/doc/re5/jillvalenfid.php on line 162

Warning: include(.../.../000-copy.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/theblogue.cz/tricell/doc/re5/jillvalenfid.php on line 171

Warning: include(): Failed opening '.../.../000-copy.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /var/www/html/theblogue.cz/tricell/doc/re5/jillvalenfid.php on line 171