Luisovy zápisky 1


Některé parazity mají schopnost ovládat chování organismů, které slouží jako jejich hostitelé. Ačkoli mechanismus nebyl objasněn, je obecně známo jednání hostitele ovládaného parazitem.

Zkoumáním těchto parazitů můžeme získat vodítko k vysvětlení těchto „Ganado“, kteří jsou oběťmi schopností „Plagy“ předané tímto kultem.

Předběžně níže popíšu příklady týkající se ovládání hostitelova chování parazitem.

Dicrocoelium
Larva tohoto parazitu pronikne do jícnu pod ganglionem mravence a z nějakého důvodu zanechá jeho tělo zakousnuté na špičce listu. Nadto se tato aktivita odehrává pouze od ranních do večerních hodin, kdy ovce požírají trávu. Zřejmě se to tak chová, aby to bylo úmyslně sežráno ovcí.

Galactosomum
Tento parazit parazituje na mozku ryb jako kupříkladu žlutoocasých a papouškovitých. Poté z neznámého důvodu ryba s parazitem zamíří směrem ke hladině, kde může být lehce ulovena mořskými ptáky. Očividným účelem je se dostat do těl těchto mořských ptáků.

Leucochloridium
Larvy tohoto parazitu se vyvíjí v tykadlech „plžů“ a pohybují se jako housenky. Plž s parazitem se nějak nadále dostane na povrch listů, kde vyčkává k ukořistění a kde může být snáze odhalen ptactvem. Pomocí tohoto způsobu se parazit dostane do těla ptáka, kde se vyvine v dospělého jedince.

Resident Evil 4 dokumenty / documents


© 2011-2017 Tricell.cz, Resident Evil Fansite
Poslední novinky:     Resident Evil 7 získává první DLC „Banned Footage vol.1“   •   RE7 Live-action trailer   •   Může být Glenn Arias agent Hunk?   •   Stahujte fanouškovské demo Resident Evil 3.5   •   Druhý trailer na Resident Evil: Vendetta