Resident Evil Dash


Resident Evil Dash bylo představeno po vydání prvního dílu Resident Evil série. Ředitel vývoje Yoshiki Okamoto tehdy informace o této hře poslal japonskému hernímu časopisu Genki PlayStation. Podle všeho jde o jakýsi dodatek navazující na události z prvního dílu. Po incidentu ve Spencerově vile mělo dojít k úniku biologických zbraní založených na bázi rostlin, které jsou pěstovány v tajné místnosti pod laboratoří s Tyrantem v komplexu pod Spencerovou vilou. Tyto rostliny se měly dostat až do města Raccoon City a napadat obyvatele. Dvě vybrané neznámé osoby se do komplexu měly vydat. Do akce se měla zapojit také již známá monstra Hunter alpha a opět Tyrant T-002. Dash verze byla ale Capcomem zrušena a namísto toho se společnost zaměřila na vývoj druhého dílu. Resident Evil Dash mělo vyjít na tehdejší konzoli Sega Saturn.

Jelikož hra byla zrušena, Capcom při vydání edice Resident Evil 1 určené pro Sega Saturn do hry přidal bonus "Battle Game", ve kterém lze bojovat se zlatým Tyrantem T-002, který měl být původně právě v Resident Evil Dash. Podle informací magazínu SurvivHor byly některé druhy rostlin z RE Dash použity v Resident Evil: Outbreak file #2 ve scénáři "Flashback". Podobně tomu tak je i s rostlinou Ivy Plant, která měla také být součástí RE Dash, a poprvé jsme ji viděli v RE2. Některá místa z Dash verze byla použita v prototypu Resident Evil 0, například observatoř.

Jediné materiály, které jsou z RE Dash veřejné, jsou nákresy lokací a některých monster.


© 2011-2017 Tricell.cz, Resident Evil Fansite
Poslední novinky:     Resident Evil 7 získává první DLC „Banned Footage vol.1“   •   RE7 Live-action trailer   •   Může být Glenn Arias agent Hunk?   •   Stahujte fanouškovské demo Resident Evil 3.5   •   Druhý trailer na Resident Evil: Vendetta